• Autor: Dżacheć
  • Wyświetleń: 2846
  • Dodano: 2020-08-19 / 13:47
  • Komentarzy: 0

  Szpital Ginekologiczny w Opolu wznawia przyjęcia

  Szpital Ginekologiczny w Opolu wznawia przyjęcia

  (Fot. Dżacheć)

  Kliniczne Centrum Ginekologii, Położnictwa i Neonatologii w Opolu informuje, że od jutra, czyli 20 sierpnia br., zostaje wznowiona działalność szpitala w zakresie planowych operacji i zabiegów ginekologicznych, patologii ciąży oraz porodów. Do odwołania zostają wstrzymane porody rodzinne.

  Jednocześnie szpital zwraca się z uprzejmą prośbą, aby do porodów do szpitala kierowały się przede wszystkim panie w ciąży z Opola oraz powiatu opolskiego, natomiast z innych powiatów - jeśli to możliwe i po konsultacji z lekarzem prowadzącym ciążę - do innych szpitali z oddziałami ginekologiczno - położniczymi.

  Równocześnie przypomina, że pacjentki z patologią ciąży powyżej 32. tygodnia ciąży uzyskają stosowne świadczenia w szpitalach o II stopniu referencyjności w Nysie oraz w Kędzierzynie - Koźlu, powyżej 34. tygodnia ciąży w Strzelcach Opolskich, natomiast powyżej 37.tygodnia ciąży w pozostałych szpitalach.

  W związku z trwającym remontem Pododdziału Patologii Noworodków w zakresie przyjęć na ten oddział obowiązują następujące zasady:

  - Na Pododdziale Patologii Noworodków będą hospitalizowane jedynie dzieci urodzone w szpitalu Klinicznego Centrum oraz noworodki w stanie bezpośredniego zagrożenia życia, wymagające natychmiastowej hospitalizacji (dot. przyjęć noworodków przywiezionych z domu).

  - Noworodki wymagające hospitalizacji, ale urodzone po 32.tygodniu ciąży będą przyjmowane na oddziałach patologii noworodków w szpitalach o II stopniu referencyjności, czyli w Nysie oraz Kędzierzynie ? Koźlu, powyżej 34. tygodnia ciąży w Strzelcach Opolskich.


  Przypomnijmy że 4. sierpnia br. zostały wstrzymane - do odwołania - przyjęcia pań do szpitala do porodów, w tym porodów rodzinnych, oraz na Pododdział Patologii Ciąży powyżej 32. tygodnia ciąży. Powyższa decyzja wynikała z uzyskania dodatniego wyniku zakażenia koronawirusem SARS - CoV-2 u jednego z pracowników Klinicznego Centrum z Oddziału Ginekologiczno - Położniczego (pododdziału, na którym pacjenci przebywają w systemie rooming - in, czyli pacjentki po porodzie z noworodkami)
  reklama

  Wydarzenia pod patronatem portalu

  Napisz co o tym myślisz!

  Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.

  Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".