• Autor: Dżacheć
  • Wyświetleń: 1805
  • Dodano: 2020-08-15 / 14:23
  • Komentarzy: 2

  Koniec przebudowy drogi w Kórnicy

  Koniec przebudowy drogi w Kórnicy
   <i>(UMWO)</i>

  (UMWO)

  12 sierpnia otwarto po przebudowie odcinek drogi wojewódzkiej nr 416 wraz z mostem w Kórnicy. Inwestycja była realizowana w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego - kosztowała około 4,5 miliona złotych, a unijne dofinansowanie wyniosło 3,83 miliona złotych.

  Umowa na przebudowę tej drogi została podpisana w styczniu tego roku i przewidywała oddanie drogi do użytku w listopadzie, jednak wykonujący przebudowę LARIX z Lublińca uporał się z robotami wcześniej. Tomasz Wacławik z firmy LARIX mówi, że remont trwał pięć miesięcy. - Skończyliśmy prace z końcem lipca. A prace zakładały kompleksową przebudowę. Remontowaliśmy obiekt mostowy, który wymagał natychmiastowej przebudowy. Dodatkowo wykonaliśmy chodniki, skrzyżowania, nie brakowało również prac niewidocznych, czyli w ziemi - opowiada.

  W ramach inwestycji na odcinku 3/4 kilometra rozebrano starą konstrukcję drogi i wybudowano nową, zbudowano chodnik, są dwie zatoczki autobusowe, nowe zjazdy i przebudowane skrzyżowania z drogami podporządkowanymi. Są także nowe elementy zwiększające bezpieczeństwo ruchu - wysepki spowalniające ruch, punktowe elementy odblaskowe, płyty integracyjne, bariery energochłonne. Jednak najważniejszym zadaniem w Kórnicy było zburzenie starego mostu w ciągu tej drogi, który był już w bardzo złym stanie technicznym i wybudowanie nowej przeprawy mostowej.

  Sołtys Kórnicy Michał Hulin podkreśla, że droga była w fatalnym stanie. - Teraz jest bardzo dobrze. W naszej miejscowości mamy nową nawierzchnię, teraz czekamy na wymianę asfaltu poza naszą miejscowością. Moim zdaniem najgorszy stan jest między Kórnicą a Ściborowicami. W ramach remontu odnowiliśmy też centrum miejscowości, już z samej tylko inicjatywy mieszkańców obok głównego skrzyżowania powstał ogród miejski. Inwestycja przewidywała też budowę dróg dojazdowych do drogi dla rowerów, z czego bardzo się cieszymy - dodaje.

  Członek zarządu województwa opolskiego Szymon Ogłaza opowiada, że mimo, iż to niewielki odcinek drogi wojewódzkiej, to zakres prac był bardzo szeroki. - Koszt prac wyniósł 4,5 mln złotych i to przebudowa przepustu drogowego wpłynęła na tę kwotę. Droga znacząco poprawi bezpieczeństwo w tej części naszego województwa. Inwestycja w Kórnicy jest kolejną, która ma poprawić komunikację pomiędzy autostradą A4 a powiatem głubczyckim i granicą z Czechami - dodaje wicemarszałek regionu.

  To już kolejny odcinek DW 416, który został całkowicie wyremontowany. Obecnie trwa jeszcze przebudowa tej drogi na odcinku Szonów - Głogówek.
  reklama

  Więcej zdjęć

  24opole.pl
  24opole.pl
  24opole.pl

  Wydarzenia pod patronatem portalu

  Napisz co o tym myślisz!

  Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.

  Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".

  2020-08-16 18:19:40 [185.127.20.*] id:1600866  
  Jerry: Napisał postów [3702], status [VIP] Reputacja
  Za rok remont?

  Nick:
  Treść:
  2020-08-15 17:23:02 [188.146.226.*] id:1600841  
  Luccy84: Napisała postów [2], status [żółtodziób] Reputacja
  W końcu mieszkancy mogę się cieszyć nową droga! Super!

  Nick:
  Treść: