• 0
0
 
  • Autor: Dżacheć
  • Wyświetleń: 1229
  • Dodano: 2020-08-12 / 16:34
  • Komentarzy: 1

Nietrzeźwi na drogach powiatu brzeskiego. Rekordzista miał 4 promile alkoholu

 
 
Nietrzeźwi na drogach powiatu brzeskiego. Rekordzista miał 4 promile alkoholu

(Fot. Archiwum)

19-letni kierowca volkswagena stracił prawo jazdy po tym jak nietrzeźwy doprowadził do zderzenia z seatem. Z kolei 45-latek, który w organizmie miał 4 promile alkoholu, swoim golfem wjechał do rowu. Obaj stracili prawo jazdy, a o ich dalszym losie zdecyduje sąd.

We wtorek, kilkanaście minut po godzinie 22:00 policjanci z brzeskiej drogówki zostali skierowani na krajową 39. Tam, na trasie Brzeg ? Łukowice Brzeskie, zastali dwa uszkodzone pojazdy i uczestników kolizji. Z ustaleń funkcjonariuszy wynika, że 19-latek kierujący volkswagenem nie zachował należytej ostrożności i najechał na tył seata.

Dalsze czynności pokazały, że odpowiedzialny za kolizję młody kierowca, był nietrzeźwy. Badanie wskazało, że w organizmie ma ponad pół promila alkoholu. Na szczęście żaden z uczestników zdarzenia nie odniósł poważniejszych obrażeń.

Z kolei kilka dni wcześniej policjanci z Grodkowa otrzymali zgłoszenie, że na jednej z gminnych dróg, volkswagen wjechał do rowu, a jego kierowca prawdopodobnie jest nietrzeźwy. Funkcjonariusze natychmiast sprawdzili to zgłoszenie. Przebadany mężczyzna w organizmie miał 4 promile alkoholu i w takim stanie wracał do domu. Dzięki reakcji świadków, 45-latek poniesie konsekwencje swojego zachowania.

Obaj mężczyźni stracili już swoje prawo jazdy. Muszą się liczyć z karą do 2 lat pozbawienia wolności i sądowym zakazem prowadzenia pojazdów.

Kierowanie pojazdem pod wpływem alkoholu to brak odpowiedzialności i wyobraźni. Taki kierowca łamie prawo drogowe, a także naraża na utratę zdrowia i życia siebie, swoich pasażerów i innych. Każdy pasażer mając podejrzenie, że kierowca jest nietrzeźwy ma możliwość zareagować. Wystarczy nie wsiadać do samochodu z takim kierowcą i zabrać mu kluczyki. Zawsze możemy zadzwonić na numer alarmowy i poinformować policjantów o swoich podejrzeniach.
reklama
.

Wydarzenia pod patronatem portalu

Napisz co o tym myślisz!

Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.

Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".

2020-08-13 19:33:06 [5.173.32.*] id:1600792  
tippmann: Napisał postów [5798], status [VIP] Reputacja
sposób na pijanych kierowców jest jak perpetuum mobile,nie do odkrycia:)))

Nick:
Treść: