• 0
0
 
  • Autor: Dżacheć
  • Wyświetleń: 1958
  • Dodano: 2020-08-09 / 15:04
  • Komentarzy: 0

Kolejne gminy z dofinansowaniem budowy dróg rolnych

 
 
Kolejne gminy z dofinansowaniem budowy dróg rolnych

(UMWO)

Przedstawiciele gmin Głogówek, Głuchołazy i Murów podpisali umowy na budowę dróg dojazdowych do gruntów rolnych. W tym roku będą realizowane 24 takie inwestycje.

To przebudowywane bądź budowane od podstaw drogi dojazdowe do gruntów rolnych. Tym razem niezbędne do przekazania przez urząd marszałkowski dotacji, podpisali samorządowcy z gmin Głogówek, Głuchołazy i Murów. A w tym roku, dzięki dofinansowaniu z budżetu województwa opolskiego w kwocie 4 034 000 złotych, wybudowanych i przebudowanych zostanie 17,5 kilometrów dróg.

W gminie Głogówek przebudowana zostanie droga w miejscowości Rzepcze, w przypadku gminy Głuchołazy prace związane z przebudową drogi prowadzone będą w miejscowości Burgrabice, a w gminie Murów w miejscowości Okoły. To właśnie w tej ostatniej miejscowości prace będą miały największy zakres, a dofinansowanie wyniesie 142 500 złotych.

- O tych oczekiwaniach informują nas samorządowcy, którzy mówią nie tylko o potrzebach samych rolników, ale też mieszkańców. Często te drogi stanowią łącznik między ciągami komunikacyjnymi a wiejskimi miejscowościami. To również ułatwienie w dostaniu się do obiektów użyteczności publicznej - podkreśla członek zarządu województwa opolskiego Antoni Konopka.

Dodaje on, że Fundusz Ochrony Gruntów Rolnych znacząco wspiera inwestycje drogowe poza dużymi miastami i aglomeracjami. - Jako samorząd województwa opolskiego będziemy zabiegać, aby w przyszłej perspektywie finansowej nie zabrakło funduszy na ten cel - dodaje Antoni Konopka.Dodajmy, że drogi dojazdu do gruntów rolnych często niczym nie odbiegają od dróg standardowych. Przypomnijmy, że w latach 2013 - 2019 z budżetu województwa opolskiego udzielono wsparcia finansowego samorządom w kwocie prawie 28 milionów złotych. Dzięki tak znaczącym pieniądzom wybudowano, bądź przebudowano 156 kilometrów dróg dojazdowych do gruntów rolnych.

reklama
.

Więcej zdjęć

24opole.pl
24opole.pl

Wydarzenia pod patronatem portalu

Napisz co o tym myślisz!

Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.

Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".