• Autor: Aga_Ko
  • Wyświetleń: 6604
  • Dodano: 2020-08-07 / 11:07
  • Komentarzy: 0

  Sprawca wypadku na obwodnicy Opola zgłosił się na policję

  Sprawca wypadku na obwodnicy Opola zgłosił się na policję

  (Fot. Archiwum)

  Policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Opolu ustalili kierującego ciężarówką, który w poniedziałkowe popołudnie miał doprowadzić do wypadku na obwodnicy Opola. Kierowca zgłosił się na policję.


  Kierowca samochodu ciężarowego - 56-latek został przesłuchany i złożył wyjaśniania. Z relacji mężczyzny wynikało, że jego działanie nie było zamierzone.

  Mężczyzna tłumaczył, że nie zauważył poprzedzającej go osobówki. Mieszkaniec powiatu brzeskiego wyraził skruchę i chęć naprawienia szkody. Sprawa wciąż jest wyjaśniana przez policjantów z komendy miejskiej.

  Przypomnijmy że do zdarzenia doszło w poniedziałek 3 sierpnia, kilka minut po 17:00. Ze wstępnych ustaleń mundurowych wynikało, że kiedy ze skrzyżowania ruszyło osobowe audi, na jego tył najechał samochód ciężarowy. Następnie ciężarówka miała pchać poprzedzającą ją osobówkę około 200 - 300 metrów. Na szczęście kierującemu audi udało się zjechać na pobocze. Wtedy samochód ciężarowy odjechał z miejsca zdarzenia, a kierujący samochodem osobowym został zabrany do szpitala.

  Wyjaśnieniem okoliczności wypadku zajęli się śledczy z Komendy Miejskiej Policji w Opolu. Funkcjonariusze przeprowadzili oględziny, zabezpieczyli ślady, monitoring na trasie przejazdu ciężarówki oraz przesłuchali świadków. Już dwa dni po zdarzeniu policjanci ustalili kierowcę tira.

  - Ten wypadek pokazuje, jak trzeba być uważnym, zwłaszcza podczas prowadzenia samochodu ciężarowego. 40-tonowy ciągnik z naczepą stanowi duże zagrożenie w zderzeniu z samochodem osobowym. Dlatego apelujemy o ostrożność i pełne skupienie za kierownicą - apelują policjanci.

  reklama

  Wydarzenia pod patronatem portalu

  Napisz co o tym myślisz!

  Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.

  Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".