• 0
0
 
  • Autor: Aga_Ko
  • Wyświetleń: 4576
  • Dodano: 2020-08-06 / 15:31
  • Komentarzy: 1

Drugi etap 77. Tour de Pologne wystartował z opolskiego Rynku

 
 
Drugi etap 77. Tour de Pologne wystartował z opolskiego Rynku

(Fot. Dżacheć)

Kolarze biorący udział w drugim etapie 77. Tour de Pologne wystartowali z opolskiego Rynku. Niestety nie wszyscy zawodnicy po wczorajszej kraksie mogli dziś kontynuować wyścig.


Po 8 latach przerwy na drogi województwa opolskiego powrócił Tour de Pologne. Kolarze przed 15:00 wystartowali z opolskiego rynku. Drugi etap liczy 151,5 kilometra i zakończy się w Zabrzu.

Do poważnej kraksy doszło wczoraj na finiszu pierwszego etapu 77. Tour de Pologne w Alei Korfantego w Katowicach. Walczący o zwycięstwo zawodnik Jumbo-Visma Dylan Groenewegen nie utrzymywał swojego toru jazdy i zjeżdżając w prawo uniemożliwił jazdę finiszującemu obok Fabio Jakobsenowi. W wyniku tego kolarz grupy Deceuninck - Quick-Step z wielką prędkością uderzył w barierki i doznał bardzo ciężkich obrażeń.

W kraksie poważnie ucierpiał także jeden z sędziów oraz liczni kolarze z czołowej grupy peletonu. Wszystkim poszkodowanym została udzielona niezwłoczna pomoc medyczna na miejscu zdarzenia. Osoby najciężej poszkodowane trafiły do Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego w Sosnowcu, gdzie otrzymały dalszą pomoc lekarską.

Zgodnie z decyzją sędziów Dylan Groenewegen został zdyskwalifikowany i wykluczony z dalszej rywalizacji. Międzynarodowa Unia Kolarska uznała zachowanie kolarza za niedopuszczalne i skierowała sprawę do Komisji Dyscyplinarnej w celu nałożenia na zawodnika kolejnych sankcji proporcjonalnych do wagi przewinienia.reklama

Więcej zdjęć

24opole.pl
24opole.pl
24opole.pl
24opole.pl
24opole.pl
24opole.pl
24opole.pl
24opole.pl

Wydarzenia pod patronatem portalu

Napisz co o tym myślisz!

Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.

Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".

2020-08-07 10:39:29 [31.60.40.*] id:1600583  
duszkowski: Napisał postów [48], status [rozkręca się] Reputacja
Gratulacje dla Pana od maseczek na filmiku xD

Nick:
Treść: