• 0
0
  • Autor: BKamiński
  • Wyświetleń: 1067
  • Dodano: 2020-08-06 / 10:44
  • Komentarzy: 0

Emocje w finale wojewódzkiego Pucharu Polski!

 
 
Emocje w finale wojewódzkiego Pucharu Polski!

(Fot. Dżacheć)

KS Polonia Nysa wygrała ze Stalą Brzeg po rzutach karnych

W końcu nadszedł ten mecz! Zwycięzca finału wojewódzkiego Pucharu Polski ma się zmierzyć w 1/32 z Górnikiem Łęczna. O tę jakże upragnioną szansę rywalizowały dwie drużyny - Stal Brzeg, która w półfinale pokonała przedstawiciela okręgówki - Orła Źlince 5:1, natomiast KS Polonia Nysa po arcy-emocjonującym meczu pokonała LZS Starowice 3:2.

Na stadionie w Chrząstowicach, gdzie zjawiło się 150 osób (więcej nie mogło z powodu obostrzeń koronawirusowych), od początku oglądali bardzo dobre widowisko. Lepiej wyglądali Brzeżanie, którzy raz po raz szukali otwarcia wyniku, jednakże dobrze spisywał się w bramce Przemysław Charęza. Nysanie nie stworzyli sobie klarownych sytuacji bramkowych poza uderzeniem z 16 metrów Mateusza Danieluka, które dobrze wyczuł golkiper Brzeżan. Stal nadal atakowała jednak do przerwy nie padła żadna bramka.

Początek drugiej połowy to lepsza gra ofensywna Polonii i to oni stworzyli sobie chyba najlepszą okazję w tej części gry. Adam Setla dostał znakomitą piłkę, dzięki której był w sytuacji sam na sam, jednakże Adrian Szady znakomicie wyczuł intencje strzelającego i wyłapał futbolówkę idącą lobem. Z upływem czasu oraz brakiem sił, w grę obu ekip wkradło się dużo chaosu, przez co tworzyły się sytuację, lecz także było coraz więcej brutalnej gry, przez co Brzeżanie kończyli 90 minut w dziesiątkę, natomiast wynik i tak był bezbramkowy.

Zmieniło się to w 94 minucie gry, gdy Stal za sprawą Marcina Boryczki i jego trafieniu głową wyszła na prowadzenie. Ich szczęście nie trwało długo, gdyż dwie minuty potem fatalnie zachowali się obrońcy z Brzegu, a jedenastkę na gola zamienił pewnym strzałem Setla. Do końca dogrywki wynik nie uległ zmianie i mieliśmy rzuty karne, a tam lepsi okazali się Nysanie, gdyż pomylił się Michał Szymczyk, a trafił Kacper Izydorczyk.

Stal Brzeg - Polonia Nysa
Po 90 minutach 0:0
Po dogrywce 1:1
Rzuty karne 5:6
reklama

Więcej zdjęć

24opole.pl
24opole.pl
24opole.pl
24opole.pl
24opole.pl
24opole.pl
24opole.pl
24opole.pl
24opole.pl

Wydarzenia pod patronatem portalu

Napisz co o tym myślisz!

Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.

Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".