• 0
0
 
  • Autor: Aga_Ko
  • Wyświetleń: 8110
  • Dodano: 2020-08-04 / 13:23
  • Komentarzy: 0

Pracownik szpitala ginekologicznego ma koronawirusa. Wstrzymuje się porody do odwołania

 
 
Pracownik szpitala ginekologicznego ma koronawirusa. Wstrzymuje się porody do odwołania

(Fot. Kliniczne Centrum Ginekologii, Położnictwa i Neonatologii w Opolu)

Kliniczne Centrum Ginekologii, Położnictwa i Neonatologii w Opolu poinformowało o dodatnim wyniku pod kątem COVID-19 u jednego ze swoich pracowników.


- Informujemy, że z dniem 4. sierpnia br. zostają wstrzymane - do odwołania - przyjęcia pań do szpitala do porodów, w tym porodów rodzinnych, oraz na Pododdział Patologii Ciąży powyżej 32. tygodnia ciąży. Powyższa decyzja wynika z uzyskania dodatniego wyniku zakażenia koronawirusem SARS - CoV-2 u jednego z pracowników Klinicznego Centrum z Oddziału Ginekologiczno - Położniczego (pododdziału, na którym pacjenci przebywają w systemie rooming - in, czyli pacjentki po porodzie z noworodkami) - poinformowało przed 13:00 we wtorek Kliniczne Centrum Ginekologii, Położnictwa i Neonatologii w Opolu.

W szpitalu zostały wdrożone procedury sanepidu m.in. polegające na oddelegowaniu na kwarantannę osób, mających kontakt z zakażonym pracownikiem oraz pobraniu wymazów od pozostałych pracowników oddziału. Pacjenci przebywający na tym pododdziale sukcesywnie będą wypisywani do domów.

- Jednocześnie informujemy, że pacjentki z patologią ciąży powyżej 32. tygodnia ciąży przyjmowane są w szpitalach II stopnia referencyjności w Nysie oraz w Kędzierzynie - Koźlu, powyżej 34. tygodnia ciąży w Strzelcach Opolskich, natomiast powyżej 37. tygodnia ciąży w pozostałych szpitalach. Za powstałe utrudnienia przepraszamy oraz dziękujemy za zrozumienie zaistniałej sytuacji - informuje szpital.
reklama

Wydarzenia pod patronatem portalu

Napisz co o tym myślisz!

Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.

Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".