• 0
0
 
  • Autor: Aga_Ko
  • Wyświetleń: 1518
  • Dodano: 2020-08-03 / 16:18
  • Komentarzy: 1

Ósmoklasiści świetnie zdali egzamin. Znaleźli się w ogólnopolskiej czołówce

 
 
Ósmoklasiści świetnie zdali egzamin. Znaleźli się w ogólnopolskiej czołówce

(Fot. Dżacheć)

Średnie noty egzaminów ósmoklasistów z województwa opolskiego to: 59,9 proc. z języka polskiego, 44,6 proc. - z matematyki, 54. proc - z angielskiego, 56,1 proc. - z niemieckiego.


Uczniowie z Opola znakomicie wypadli w egzaminie ósmoklasisty 2020. Nasza młodzież osiągnęła wyniki zdecydowanie lepsze od średniej krajowej, plasując się czołówce polskich szkół, na przykład na poziomie uczniów z Wrocławia. Pisemny egzamin przeprowadzono z trzech przedmiotów obowiązkowych (język polski, matematyka i język obcy).

Przypomnijmy, że egzamin jest obowiązkowy jeśli uczeń chce ukończyć szkołę podstawową. Nie ma jednak limitów punktów, a więc każdy uczeń bez względu na wynik taki egzamin zaliczył. Rezultat egzaminu brany jest też pod uwagę przy rekrutacji do szkół ponadpodstawowych.

- Dumni jesteśmy zwłaszcza z wyników naszych uczniów z matematyki. Są o 10 punktów procentowych wyższe w porównaniu do średniej krajowej. To efekt ciężkiej pracy dzieci i nauczycieli, ale także rodziców. Nic nie dzieje się przypadkowo. Taki dobry wynik to również potwierdzenie, że miasto stwarza odpowiednie warunki do prawidłowego i dobrego rozwoju edukacji w Opolu - komentuje naczelnik Wydziału Oświaty w Urzędzie Miasta Opola Irena Koszyk.

Średnie noty egzaminów ósmoklasistów z województwa opolskiego to: 59,9 proc. z języka polskiego, 44,6 proc. - z matematyki, 54. proc - z angielskiego, 56,1 proc. - z niemieckiego. Na tle tych wyników znacznie lepiej wypada Opole, uzyskując odpowiednio 65,3% z j. polskiego, 56% z matematyki i 66% z j. angielskiego.

Z języka polskiego i matematyki najlepszy procentowy wynik osiągnęła w Opolu PSP nr 10 , z języka angielskiego PSP nr 20, a z języka niemieckiego PSP nr 16 w ZSP nr 2.

reklama

Wydarzenia pod patronatem portalu

Napisz co o tym myślisz!

Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.

Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".

2020-08-03 23:36:04 [94.254.144.*] id:1600491  
Król Forum: Napisał postów [821], status [stały bywalec] Reputacja
Usma klasa to już nie było dziewic w mojej szkole...

Nick:
Treść: