• 0
0
 
  • Autor: grace.pr
  • Wyświetleń: 2912
  • Dodano: 2020-08-08 / 09:03
  • Komentarzy: 1

Opole dla dzieci- gdzie warto się wybrać?

 
 
Opole dla dzieci- gdzie warto się wybrać?

(Fot. Dżacheć)

Opole oferuje wiele wakacyjnych atrakcji, które docenią nie tylko najmłodsi. Jeśli jeszcze ich nie odwiedziłeś, to nie zwlekaj!

Jesteśmy na półmetku wakacji. Dla wszystkich tych, którzy wakacje spędzają z dziećmi w mieście zebraliśmy kilka pomysłów na spożytkowanie wolnego czasu.

Miasteczko Strażackie

To nic innego jak plenerowy park rozrywki, pełen zaprojektowanych we współpracy ze strażakami Ochotniczych Straży Pożarnych dmuchańców. Ponad 3000m2 atrakcji sprawi, że dzieci zapomną, co to nuda. Dmuchane zjeżdżalnie w kształcie remizy czy wozu strażackiego zadowolą nie tylko małych fanów straży pożarnej. Na terenie miasteczka znajdziemy też plac zabaw czy dmuchaną ściankę wspinaczkową w kształcie gaśnicy. Atrakcje przeznaczone są dla dzieci w wieku od 3 do 12 lat. Miasteczko Strażackie znajduje się przy ul. Wrocławskiej 158
(teren Centrum Wystawienniczo-Kongresowego) Otwarte od 20 czerwca do 30 sierpnia 2020 r.

Teatr Lalki i Aktora

Melodyjna muzyka, zabawne postaci, kolorowe ubrania i dynamiczna akcja- to coś, co dzieci lubią najbardziej. I znajdą to wszystko w Opolskim Teatrze Lalki i Aktora, zaliczanym do najlepszych scen lalkowych w Polsce- docenianym przez krytyków i widzów w całym kraju za spektakle dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Bogaty repertuar sprawia, że każdy znajdzie coś dla siebie. Teatr Lalki i Aktora to świetna propozycja dla całej rodziny na spędzenie wolnego czasu pełnego niezapomnianych wrażeń. Pełny repertuar teatru można znaleźć na stronie www.teatrlalki.opole.pl.

Ogród Zoologiczny w Opolu

Nie może tutaj też zabraknąć chluby Opola, jakim jest Ogród Zoologiczny znajdujący się na terenie malowniczej Wyspy Bolko. Dzieci uwielbiają zwierzęta i chętnie dowiadują się nowych informacji na ich temat. Wizyta w zoo to niezwykła okazja do obserwowania zwierząt i poznawania ich zwyczajów. To zawsze ogromne przeżycie dla dzieci w każdym wieku. W opolskim zoo możemy zobaczyć ponad 1,5 tys. zwierząt, reprezentujących 290 gatunków. Spotkać w nim można żyrafy, pandy rude, pumy, zebry, mrówkojady i wiele gatunków małp i małpiatek, np. lemury czy goryle. Są też place zabaw wśród bujnej zieleni, miejsca piknikowe i punkty gastronomiczne.

Muzeum Wsi Opolskiej

Na obszarze zajmowanym przez Muzeum, znajdującym się w opolskich Bierkowicach i liczącym nieco ponad 10 ha, odtworzono pełny krajobraz kulturowy wsi opolskiej. Zagrody czy pojedyncze obiekty architektoniczne otacza, skrupulatnie rekonstruowana, bogata roślinność. Nie brak kolorowych i pachnących przedogródków czy ogrodów warzywno-zielnych oraz zwierząt hodowlanych. Wszystkie zabudowania są wyposażone i urządzone z wykorzystaniem oryginalnych sprzętów, narzędzi i mebli. Wizyta w muzeum to niezwykła podróż w czasie, podczas której możemy zapoznać się z historią i zwyczajami ludzi mieszkającymi niegdyś na wsi, a także na własne oczy zobaczyć niezwykle interesujące przedmioty, które dawno wyszły z użytku.


reklama
.

Wydarzenia pod patronatem portalu

Napisz co o tym myślisz!

Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.

Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".

2020-08-09 20:36:47 [37.30.52.*] id:1600648  
Mario-Opole: Napisał postów [1204], status [zrobił/a karierę] Reputacja
Artykuł powinien mieć miano sponsorowanego i zakaz klepania postów. Skoro nie ma to można śmiało napisać, że w Opolu nie na gdzie wyjść z dzieckiem. Skansen to żadna rozrywka dla dzieciaka bądźmy szczerzy. Zoo? Ile można?? Teatr? Wystarczający robią błazny w rządzie. Miasteczko strażackie? Masakra... Czyli nagonka na publiczne instytucje aby kasa wpadła do budrzetu. A może kąpielisko bolko? Na samo wejście w pysku czuć olejki do opalania a wokół widać, że nikt nie sprząta. Ważne, że wokół ratusza pozamiatane

Nick:
Treść: