• 0
0
  • Autor: grace.pr
  • Wyświetleń: 921
  • Dodano: 2020-08-02 / 16:36
  • Komentarzy: 0

Opole Songwriters Festival już 28 sierpnia!

 
 
Opole Songwriters Festival już 28 sierpnia!

(Fot. Dżacheć)

Organizatorzy zdecydowali, że 28 sierpnia tradycyjnie odbędzie się Opole Songwriters Festival. Jednak z zachowaniem odpowiednich zasad.

Opole Songwriters Festival to międzynarodowa, cykliczna impreza muzyczna promująca wykonawców z nurtu piosenki autorskiej. Impreza odbywa się od 2012 roku w Opolu. Organizatorami festiwalu są Stowarzyszenie Kulturalne Opole i Narodowe Centrum Polskiej Piosenki. W tym roku także będzie można zapoznać się z twórczością wielu nietuzinkowych artystów, ponieważ właśnie ogłoszono, że impreza odbędzie się zgodnie z planem.

Już pod koniec wakacji, 28 sierpnia o godzinie 18.00, przy Wojewódzkiej Bibliotece Publicznej na ulicy Piastowskiej 18 rozpocznie się plenerowa edycja Opole Songwriters Festival. Jak informują organizatorzy- długo się wstrzymywaliśmy, pilnie obserwowaliśmy sytuację, żałowaliśmy każdej kolejnej odwołanej imprezy, ale sytuacja zaczęła się zmieniać na naszą korzyść. To będzie pierwsza edycja plenerowa w historii festiwalu. Wybraliśmy super miejsce, w jednej z najpiękniejszych dzielnic Opola - na Pasiece, w otoczeniu poniemieckich willi i starych drzew, pomników przyrody. Spróbujemy ponownie zbliżyć do siebie znakomitych twórców oraz znaną ze świetnego gustu publiczność, oczywiście zachowując zdrowy dystans.

Jak możemy się domyślać, nie obędzie się jednak bez zachowania odpowiednich zasad bezpieczeństwa.
- Zdecydowaliśmy się wprowadzić do sprzedaży tylko 100 biletów. Sytuacja nam sprzyja, kameralna atmosfera jest przecież wpisana w ideę festiwalu. Niewielka skala przedsięwzięcia umożliwia nam organizację imprezy z zastosowaniem wszystkich rygorystycznych zasad bezpieczeństwa. - czytamy na stronie festiwalu.

Opole Songwriters Festival na swoim Facebookowym fanpage'u ogłosił już pierwsze gwiazdy festiwalu: zespół Komety, czyli warszawska formacja tworząca muzykę alternatywną powstała z inicjatywy Lesława (gitara, wokal, muzyka, słowa) oraz muzyk sceny alternatywnej Fabian Altstötter, który "ukazuje się w roli introwertycznego narratora snującego posępne, ale bardzo wciągające wizje".

Bilety na festiwal trafią do sprzedaży na początku sierpnia. Więcej informacji o OSF można znaleźć na stronie https://www.facebook.com/opolesongwritersfestival/.
reklama

Wydarzenia pod patronatem portalu

Napisz co o tym myślisz!

Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.

Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".