• Autor: Dżacheć
  • Wyświetleń: 3322
  • Dodano: 2020-07-29 / 17:20
  • Komentarzy: 0

  Pieniądze dla klubów i organizacji sportowych

  (UMWO)

  Marszałkowski Klub Sportowy - dziś podpisano pierwsze umowy z klubami sportowymi i stowarzyszeniami z Opola i powiatu opolskiego.

  ?Marszałkowski Klub Sportowy? to konkurs, organizowany przez zarząd województwa po raz pierwszy. Dotyczy on upowszechniania sportu w małych środowiskach. ? Niewielkie kluby realizują jedną z ważniejszych misji sportu, czyli sport dzieci i młodzieży. To oferta skierowana do środowisk lokalnych. Naszym zamiarem było dofinansowanie około 50 klubów kwotą do 10 tysięcy złotych. Zauważyliśmy, że to właśnie one najbardziej integrują lokalne środowiska. Postanowiliśmy więc przygotować dla nich osobną propozycję ? mówił już podczas ogłaszania konkursu wicemarszałek Zbigniew Kubalańca.

  We wtorek 28 lipca zostały podpisane pierwsze umowy dotacyjne z organizacjami, które otrzymały wsparcie w ramach tego konkursu. W spotkaniu wzięły udział kluby i stowarzyszenia z Opola i powiatu opolskiego ? to 24 organizacje, które otrzymają łącznie ponad 233 tysiące złotych.

  ? To nasza nowa inicjatywa, finansująca małe kluby sportowe, zwłaszcza w dziedzinie działalności szkoleniowej czy wychowawczej, ale również imprez sportowych czy doposażenia w sprzęt sportowy ? mówił marszałek Andrzej Buła. W sumie 52 kluby z całego województwa otrzymały dofinansowanie. ? Cieszy, że dołączają do nas nowi partnerzy, tacy, którzy budują sport w małych miejscowościach. Cieszy też ta różnorodność ? nurkowanie, bieganie, piłka nożna, jazda na rowerze, aikido. To pokazuje, ze nasza oferta dociera naprawdę do szerokiego grona odbiorców ? mówił marszałek obiecując, że zarząd będzie chciał tę inicjatywę kontynuować w przyszłym roku.

  A na co zostaną przeznaczone te pieniądze? W Nurkowym Klubie Sportowym Sajam za te pieniądze zostaną np. przeprowadzone zawody podwodnej nawigacji nurkowej, o których opowiadał Paweł Maślikiewicz z klubu. ? To ćwiczenia umiejętności nawigacji nurków pod wodą, gdzie nie można korzystać z GPS-a ? wyjaśniał. Ryszard Fedorów z klubu Marsjanie mówił, że dzięki tym pieniądzom będzie można przygotować drużynę do zawodów hokeja na rolkach. ? To dla nas ważne, bo jesteśmy przecież dziewięciokrotnym mistrzem Polski hokeja na rolkach ? podkreślał. Arkadiusz Lech z UKS Atletic Ozimek mówił natomiast, że ich projekt dotyczy turnieju sportowego dla ponad setki dzieci. ? Każde wsparcie jest ważne, zwłaszcza jeśli chodzi o piłkę dziecięcą. A trenuje u nas około 120 dzieci od 4 do 11 lat ? podkreślał.

  reklama

  Wydarzenia pod patronatem portalu

  Napisz co o tym myślisz!

  Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.

  Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".