• Dodano: 2020-07-29 / 14:21

Sukcesy motocyklistów opolskiego HAWI RACING TEAM

(Fot. Piotr Kumiec)

Motocykliści opolskiego Hawi Racing Team mieli pracowity weekend.

W miejscowości Ostrowąs koło Połczyna Zdrój zainaugurowano rozgrywki enduro. W dwudniowej imprezie wystartowało blisko 160 riderów, a wśród nich nie mogło zabraknąć reprezentantów opolskiego klubu.

W mistrzostwach Polski wysoką formę potwierdził Patryk Kuleszo, który w klasie Junior zajął 2. miejsce oraz 9. Lokatę w generalce. Z dobrej strony pokazał się Jakub Kowalski zajmując 2. pozycję w klasie Junior 85. W najmocniejszej klasie E2/E3 po rocznej przerwie wystąpił Jakub Kucharski i choć był dopiero 7, to jego występ należy ocenić pozytywnie, tym bardziej, że musiał rywalizować z najlepszymi obecnie polskimi zawodnikami - Dominikiem Olszowym, Łukaszem Kurowskim, czy Adamem Tomiczkiem.

W klasie Masters w barwach Hawi RT zadebiutował Dariusz Hewelt, ale już w pierwszej fazie rajdu zaliczył groźny upadek, w którym się mocno poobijał i musiał wycofać się z rywalizacji. Nasi motocykliści w klasyfikacji zespołowej zajęli drugie miejsce, zaś w klasyfikacji klubowej zajmują 5. lokatę.

Natomiast w nieodległym Szczecinku rozgrywana była 1. runda w rajdach Baja. Świetny wynik w mistrzostwach Polski zanotował Tomasz Wikowicz, który w klasie motocykli zajął miejsce na drugim stopniu podium. Zwyciężył Maciej Giemza (KTM Novi Korona Kielce) z ORLEN Teamu.

W niedzielę ruszył cykl Ipone Cross Contry Series 2020, cieszący się dużą popularnością wśród hobbystów i początkujących motocyklistów. Pierwsza runda odbyła się w Biskupicach koło Częstochowy. W tych zawodach wystartowała Weronika Duraj, która z powodu awarii silnika w swoim KTM-ie dość szybko musiała wycofać się z rywalizacji, ale już we wrześniu w tym samym miejscu wystartuje w 3. rundzie Mistrzostw Okręgu Łódzkiego w cross country, gdzie jest liderką w klasie Kobiet.

Warto wspomnieć, że dwa tygodnie wcześniej w Kaliszu Pomorskim rozegrano 1. i 2. rundę Mistrzostw Polski w wyścigach cross country. W tych zawodach startował Patryk Kuleszo, który zwyciężył rywalizację w klasie Junior.

W najbliższy weekend zmagania rozpoczną motocrossowcy. W Opatówku zostanie rozegrana 1. runda Mistrzostw Strefy Polski Zachodniej z udziałem zawodników Hawi RT.