• 0
0
 
  • Autor: Aga_Ko
  • Wyświetleń: 16376
  • Dodano: 2020-07-28 / 21:59
  • Komentarzy: 1

Ponad 150 interwencji straży. Służby ratunkowe usuwają skutki nawałnicy w Opolu

 
 
Ponad 150 interwencji straży. Służby ratunkowe usuwają skutki nawałnicy w Opolu
 <i>(Fot. Dżacheć)</i>

(Fot. Dżacheć)

 <i>(Fot. Zbyszek)</i>

(Fot. Zbyszek)

Połamane drzewa, zerwane linie energetyczne, uszkodzone dachy, przygniecione samochody - to tylko część interwencji do jakich wyjeżdżały dziś opolskie służby ratunkowe.


Opolskie służby ratunkowe cały czas pracują nad usuwaniem skutków nawałnicy, jaka przeszła nad Opolem około godziny 19:00 we wtorek. Wystarczyło kilka minut silnego gradu, deszczu i wiatru, by drzewa łamały się jak zapałki przygniatając samochody zaparkowane przy drodze.

Do godziny 21:00 strażacy odnotowali ponad 150 interwencji związanych ze skutkami burz, które przeszły głównie w powiecie opolskim i Opolu. Na tę chwilę nie ma informacji, by ktokolwiek został poszkodowany podczas burzy. Dużo interwencji związanych było z drzewami, które złamały się przygniatając samochody. Do takich zdarzeń doszło m.in. w pobliżu Parku Nadodrzańskiego czy na ulicy Hallera w Opolu.

Duże zniszczenia widać było gołym okiem na Wyspie Bolko, gdzie gałęzie drzew zalegają na drogach i uliczkach, jedno z drzew spadło na ogrodzenie żłobka na Pasiece. Gałęzie zalegały też na linii energetycznej, która zerwała się w pobliżu opolskiego LOK- w pobliżu ulicy Granicznej.

Strażacy interweniowali też w powiecie strzeleckim, gdzie na jezdnie w Izbicku spadły drzewa. Dalej - w powiecie kędzierzyńsko-kozielskim, czy oleskim gdzie doszło do łamania drzew i zalań.

Przypomnijmy, że w dalszym ciągu obowiązują ostrzeżenia meteorologiczne wydane przez IMGW dziś po południu. Ostrzeżenia drugiego stopnia, które obowiązują do godziny 6 rano w środę 29 lipca wydano dla powiatów: głubczyckiego, kędzierzyńsko-kozielskiego, krapkowickiego, oleskiego, prudnickiego i strzeleckiego.

Dla powiatów brzeskiego, kluczborskiego, namysłowskiego, nyskiego, opolskiego i samego Opola wydano ostrzeżenie pierwszego stopnia. Niebezpieczne zjawiska pogodowe mają potrwać do północy.


reklama

Więcej zdjęć

24opole.pl
24opole.pl
24opole.pl
24opole.pl
24opole.pl
24opole.pl
24opole.pl
24opole.pl
24opole.pl
24opole.pl
24opole.pl
24opole.pl
24opole.pl
24opole.pl
24opole.pl
24opole.pl
24opole.pl
24opole.pl

Wydarzenia pod patronatem portalu

Napisz co o tym myślisz!

Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.

Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".

2020-07-31 23:06:34 [83.26.156.*] id:1600417  
Meguszka: Napisała postów [1034], status [zrobił/a karierę] Reputacja
no było groźnie, można było dostać z liścia :D

Nick:
Treść: