• Autor: Aga_Ko
  • Wyświetleń: 2064
  • Dodano: 2020-07-28 / 15:16
  • Komentarzy: 0

  Wypadek dostawczego busa z zestawem rolniczym w powiecie strzeleckim

  Wypadek dostawczego busa z zestawem rolniczym w powiecie strzeleckim

  (Fot. KP PSP Strzelce Opolskie )

  Do niebezpiecznego zdarzenia z udziałem samochodu dostawczego i ciągnika z przyczepą rolniczą doszło wczoraj w powiecie strzeleckim. W wyniku zderzenia kierujący busem został przewieziony przez Zespół Ratownictwa Medycznego do szpitala.


  27 lipca 2020 roku o godzinie 4:57 dyżurny Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Strzelcach Opolskich otrzymał zgłoszenie o najechaniu dostawczego busa na tył przyczepy rolniczej, która poruszała się z ciągnikiem na DW 409 w miejscowości Niwki w powiecie strzeleckim.

  Dyżurny na miejsce zdarzenia zadysponował dwa zastępy z JRG w Strzelcach Opolskich oraz zastępy z Ochotniczej Straży Pożarnej w Kalinowicach i Izbicku. Po przybyciu na miejsce zdarzenia strażacy potwierdzili zdarzenie. W wyniku zderzenia kierowca busa znajdował się w pojeździe i był przytomny. Kierowca ciągnika rolniczego znajdował się poza pojazdem i nie uskarżał się na żadne dolegliwości.

  Działania strażaków polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, ewakuacji poszkodowanego kierowcy busa, udzieleniu kwalifikowanej pierwszej pomocy poszkodowanym. Służby odłączyły tez akumulatory w pojazdach i przekazali poszkodowanego Zespołowi Państwowego Ratownictwa Medycznego.

  Kierowca busa został zabrany przez ratowników medycznych do szpitala na dalsze badania. Po zakończonych działaniach ratowniczych zastęp OSP Kalinowice pozostał na miejscu zdarzenia w celu udzielania pomocy Policji, jako służbie współdziałającej.
  reklama

  Wydarzenia pod patronatem portalu

  Napisz co o tym myślisz!

  Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.

  Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".