• 0
0
  • Autor: Aga_Ko
  • Wyświetleń: 1547
  • Dodano: 2020-07-28 / 12:29
  • Komentarzy: 1

Liderzy klubów w sejmiku murem za marszałkiem Andrzejem Bułą

 
 
Liderzy klubów w sejmiku murem za marszałkiem Andrzejem Bułą

(Fot. Dżacheć)

Zgodnie z zapowiedzią radni Prawa i Sprawiedliwości złożyli wniosek o odwołanie marszałka Andrzeja Buły ze stanowiska. Przed sesją radni m.in. Mniejszości Niemieckiej, Platformy Obywatelskiej czy PSL udzielili marszałkowi poparcia.

Wniosek o odwołanie z funkcji marszałka Andrzeja Buły ma związek z ostatnimi doniesieniami o zarzutach prokuratorskich, jakie ciążą na marszałku w związku z rzekomym niedopełnieniem obowiązków służbowych. Zarzut sformułowała prokuratura w Jeleniej Górze.

Przed sesją Sejmiku Województwa radni m.in. Mniejszości Niemieckiej, Platformy Obywatelskiej czy PSL udzielili marszałkowi pełnego poparcia. Wniosek PiS właściwie nie ma szans przebicia.

- Wniosek taki będziemy zgodnie z procedurami rozpatrywać, będzie to prawdopodobnie sesja wrześniowa i wtedy jako radni będziemy się do niego odnosić. Nie wątpię, że taki wniosek w tej formie, która jest zapowiadana czyli odnoszący się do zarzutów zostanie przez koalicję odrzucony. Jako radni ślubowaliśmy wierność Konstytucji, która do czasu prawomocnego wyroku zapewnia każdemu prawo do uznania za niewinnego. To nie my jako Sejmik i radni mamy stawiać wyroki. W myśl tej zasady, nie ma możliwości, aby odwołać kogoś jeszcze przed wyrokiem sądu - podkreślał na spotkaniu z mediami przewodniczący Sejmiku Województwa, Rafał Bartek.

- Mamy do czynienia z hucpą polityczną, gdzie posłowie PIS po przegranych wyborach na Opolszczyźnie postanowili ukryć swoją klęskę atakując marszałka województwa. Wniosek który ma wpłynąć mówi o kwestii zarzutów, ale również o bezradności zarządu i braku pomysłu na region. Warto przypomnieć, że od początku tej kadencji są radnymi niemymi przychodzącymi wyłącznie po dietę. Pan radny Gabor złożył w ciągu swojej kadencji 4 interpelacje. To jest ta opozycja, która chce dzisiaj odwoływać zarząd województwa - mówi Zbigniew Kubalańca jednocześnie zaznaczając, że radni sejmiku zostali wybrani przez mieszkańców województwa.

Radni podczas sesji mają dziś przyjąć m.in. nowy program ochrony powietrza i program opieki nad zabytkami w regionie do 2023 roku.
reklama

Więcej zdjęć

24opole.pl

Wydarzenia pod patronatem portalu

Napisz co o tym myślisz!

Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.

Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".

2020-07-28 13:41:50 [188.146.173.*] id:1600332  
neon: Napisał postów [2131], status [Szycha] Reputacja
Bez urazy - na zdjęciach wyglądają jakby pogodzili się z losem!

Nick:
Treść: