• Autor: Aga_Ko
  • Wyświetleń: 1797
  • Dodano: 2020-07-28 / 11:09
  • Komentarzy: 0

  Marszałek województwa pozywa działaczkę społeczną o naruszenie dóbr osobistych

  Marszałek województwa pozywa działaczkę społeczną o naruszenie dóbr osobistych

  (Fot. Archiwum)

  W internecie powstała petycja o wycofanie pozwu Województwa Opolskiego przeciw Alinie Czyżewskiej. Działaczka społeczna jakiś czas temu ujawniła plagiat i zdaniem władz województwa naruszyła tym dobra osobiste wspólnoty samorządowej Województwa Opolskiego.


  - Hej, Opolanie i Opolanki! Podobno bardzo Was uraziłam, krytykując władze Waszego województwa i pisząc o nieprawidłowościach. Tak bardzo, że aż mnie pozywacie - czytamy we wpisie Alicji Czyżewskiej na facebooku.

  - Tak przynajmniej twierdzi Marszałek i zarząd województwa - bo w Waszym imieniu złożył pozew przeciwko mnie, bo podobno nagłaśniając nieprawidłowości i krytykując go i działania władz województwa, naruszyłam dobra osobiste całego Województwa, czyli - wszystkich mieszkanek i mieszkańców - pisze dalej i wskazuje, że to pierwsza taka sytuacja, kiedy województwo pozywa obywatela.

  Głos zabrał również portal Kultura Niepodległa. - Gorąco pozdrawiamy Województwo Opolskie, czyli Mieszkańców i Mieszkanki! I dziwimy się, dlaczego Marszałek Województwa chowa się za Waszymi plecami... Alina, koordynatorka Pogotowia Prawnego Kultury Niepodległej, ujawniła m.in plagiat w konkursie na dyrektora Muzeum Śląska Opolskiego i krytykowała działania opolskich władz. Co więcej, robiła to w ramach działań i na łamach Kultury Niepodległej - ale Marszałek zaatakował ją, a nie nas, instytucję. Ktoś tu się chyba kompromituje - czytamy wpis na Facebooku Kultury Niepodległej.

  - "Pozew o zaprzestanie naruszania dóbr osobistych oraz usunięcie skutków naruszenia dóbr osobistych" z 6 lipca br. dotyczy dóbr osobistych województwa, którym szkodzić mają przedstawiane przez Czyżewską informacje, zdaniem pełnomocników urzędu marszałkowskiego nieprawdziwe. Chodzi o sprawę konkursu na dyrektora Muzeum Śląska Opolskiego - czytamy na stronach Onetu.

  Internauci "murem" za Aliną Czyżewską. Można podpisywać się pod petycją:

  "My, niżej podpisani mieszkańcy Województwa Opolskiego domagamy się wycofania pozwu złożonego przez Marszałka Województwa Opolskiego Andrzeja Bułę przeciwko p. Alinie Czyżewskiej, działaczce społecznej, członkini Kultury Niepodległej oraz Sieci Obywatelskiej Watchdog Polska. Pani Czyżewska działając dla dobra Województwa Opolskiego i mając w swych działaniach zawsze na uwadze przede wszystkim transparentność i przejrzystość działania władzy została bezpodstawnie oskarżona o rzekome naruszenie dóbr osobistych wspólnoty samorządowej Województwa Opolskiego.

  Jako członkowie niniejszej wspólnoty podpisując tą petycję oświadczamy, że żadne działania i wypowiedzi ze strony p. Aliny Czyżewskiej nie naruszyły naszych dóbr osobistych jako mieszkańców Województwa Opolskiego. W związku z powyższym nie zgadzamy się, by z publicznych pieniędzy, będących dobrem Wspólnoty finansowana była obsługa prawna przeciwko p. Alinie Czyżewskiej. W naszym odczuciu jedynymi osobami mogącymi poczuć się dotkniętymi słowami p. Czyżewskiej są samorządowcy Platformy Obywatelskiej na czele z Marszałkiem Województwa Opolskiego Andrzejem Bułą. Jednakże zarzuty stawiane Marszałkowi i jego współpracownikom dotyczą expresis verbis ich samych jako osoby prywatne, nie zaś całości wspólnoty samorządowej Województwa Opolskiego. W związku z powyższym nie ma w nas zgody na sponsorowanie prywatnego pozwu Marszałka Buły przeciwko p. Czyżewskiej z budżetu Samorządu. Twierdzenia jakoby zarzuty stawiane przedstawicielom władzy samorządowej godziły w "dobra osobiste Województwa Opolskiego" jest w naszym odczuciu stanowczym nadużyciem. Marszałek Województwa Opolskiego Andrzej Buła swoimi działaniami próbuje wykorzystać aparat urzędowy i środki finansowe samorządu wojewódzkiego do poprawy sytuacji wizerunkowej wąskiego grona osób, które z całą pewnością nie jest uosobieniem całości samorządu wojewódzkiego"

  reklama

  Wydarzenia pod patronatem portalu

  Napisz co o tym myślisz!

  Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.

  Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".