• Autor: Aga_Ko
  • Wyświetleń: 11911
  • Dodano: 2020-07-27 / 16:35
  • Komentarzy: 2

  Koronawirus na weselu. Liczba zakażonych wzrosła do 21 osób

  Koronawirus na weselu. Liczba zakażonych wzrosła do 21 osób

  (Fot. Archiwum)

  Wesele, na którym 11 lipca 2020 roku bawiło się ponad 100 osób okazało się pechowe dla 21 osób, u których kilka dni po zabawie potwierdzono zakażenie koronawirusem.


  Małgorzata Gudełajtis, Kierownik Oddziału Higieny Dzieci i Młodzieży z Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Opolu potwierdziła w poniedziałek 27 lipca, że liczba zakażonych po zabawie weselnej wzrosła do 21 osób.

  Wojewódzka Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Opolu podała dane epidemiologiczne dotyczące wesela, które odbyło się 11 lipca w jednym z powiatów Opolszczyzny. Na 114 osób, które bawiły się na imprezie (łącznie z obsługą), przebadano do tej pory 80 osób, z czego 21 wykazało pozytywny wynik w kierunku koronawirusa. Jedna z zakażonych osób jest hospitalizowana na oddziale zakaźnym, a reszta odbywa izolację w domu. 58 osób zostało objętych kwarantanną, a 4 osoby pozostają pod nadzorem epidemiologicznym.

  Wiadomo, że osoby, które pojawił się na weselu to mieszkańcy 6 powiatów województwa opolskiego, jednak byli tam też mieszkańcy ościennych województw czy obywatele Niemiec. W związku z tym, że 5 zakażonych osób to mieszkańcy gminy Głogówek, tamtejszy burmistrz zawiesił obsługę interesantów w Urzędzie Miejskim w Głogówku. - Zachęcamy w tym czasie do korzystania ze znajdującej się przed budynkiem ratusza skrzynki podawczej, platformy EPUAP oraz kontaktu telefonicznego. Oczywiście w sprawach nagłych jesteśmy do dyspozycji. W poważnych przypadkach, po kontakcie telefonicznym będzie możliwość bezpośredniego załatwienia sprawy. Ograniczenie w obsłudze wynika z konieczności zabezpieczenia funkcjonowania pracy organów gminy. Nie chcemy dopuścić do sytuacji, w której zostanie sparaliżowana praca urzędu. Zależy nam na nieprzerwanym świadczeniu pracy na rzecz mieszkańców Gminy. Te same zasady dotyczą OPS oraz MGOK w Głogówku - informuje burmistrz Głogówka.

  Do dnia 31.07.2020 r. zostaje zawieszona praca Przedszkola Publicznego nr 3 w Głogówku w związku z potencjalnym ryzykiem kontaktu ze źródłem zakażenia. Obecnie trwają procedury sanitarne związane z wykluczeniem ryzyka rozprzestrzeniania się wirusa. Żłobek funkcjonuje bez zmian.

  Półkolonie zaplanowane na przyszły tydzień zostają przesunięte na inny termin, o którym rodzice są powiadamiani.

  - Apelujemy o zachowanie spokoju oraz szczególnej ostrożności, a także o uszanowanie prywatności osób, których dotknęła choroba - czytamy na stronie urzędu.  reklama

  Wydarzenia pod patronatem portalu

  Napisz co o tym myślisz!

  Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.

  Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".

  2020-07-31 23:04:03 [83.26.156.*] id:1600415  
  Meguszka: Napisała postów [1070], status [zrobił/a karierę] Reputacja
  tańczymy la ba do la ba do.. :D

  Nick:
  Treść:
  2020-07-27 17:51:23 [178.252.17.*] id:1600312  
  PauloOp23: Napisał postów [3546], status [VIP] Reputacja
  A wcześniejszy raport opisywał tylko jeden przypadek a tu taka niespodzianka

  Nick:
  Treść: