• 0
0
 
  • Autor: Dżacheć
  • Wyświetleń: 861
  • Dodano: 2020-07-23 / 12:43
  • Komentarzy: 0

Nietrzeźwi na drogach powiatu krapkowickiego

 
 
Nietrzeźwi na drogach powiatu krapkowickiego

(KPP Krapkowice)

Policjanci z Krapkowic zatrzymali 2 nietrzeźwych kierowców. Pierwszy z nich to 67-letni motorowerzysta, który w organizmie miał ponad 2 promile alkoholu. Z kolei drugi wsiadł za kierownicę osobowego forda, mając ponad 1,5 promila. Obaj, muszą się teraz liczyć z karą do 2 lat więzienia, grzywną i sądowym zakazem prowadzenia pojazdów.

Właśnie w celu uniemożliwienia dalszej podróży nietrzeźwym uczestnikom ruchu drogowego funkcjonariusze przeprowadzają liczne kontrole stanu trzeźwości. We wtorek policjanci zatrzymali 2 kierujących na ?podwójnym gazie?. Do niechlubnego grona dołączył motorowerzysta i kierujący samochodem.

Rekordzistą okazał się 67-letni mieszkaniec gminy Zdzieszowice. Mężczyzna został zatrzymany gdy kierował motorowerem. Badanie stanu trzeźwości wykazało u niego ponad 2 promile alkoholu w organizmie. Nieco mniej, bo ponad 1,5 promila miał 63-letni kierowca osobowego forda, którego funkcjonariusze zatrzymali w Gogolinie.

Teraz obaj mężczyźni odpowiedzą przed sądem. Grozi im kara do 2 lat wiezienia, grzywna i sądowy zakaz prowadzenia pojazdów.

Pamiętajmy! Wsiadając za kierownicę ponosimy odpowiedzialność nie tylko za swoje bezpieczeństwo, ale także za życie i zdrowie innych uczestników ruchu drogowego.
reklama

Wydarzenia pod patronatem portalu

Napisz co o tym myślisz!

Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.

Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".