• Autor: Aga_Ko
  • Wyświetleń: 6848
  • Dodano: 2020-07-20 / 21:23
  • Komentarzy: 0

  Burze, deszcz i silny wiatr nad Opolszczyzną. Strażacy co chwilę wyjeżdżają do zdarzeń

  Burze, deszcz i silny wiatr nad Opolszczyzną. Strażacy co chwilę wyjeżdżają do zdarzeń
   <i>(Fot. Łukasz)</i>

  (Fot. Łukasz)

  Powalone na jezdnię drzewa, uszkodzone budynki i zerwane dachy - to interwencje, do których najczęściej wyjeżdżają opolscy strażacy w związku z silnym wiatrem i ulewami.


  Strażacy mają pełne ręce roboty i od kilku godzin usuwają szkody powstałe w związku ze złą pogodą. Zgodnie z prognozami meteorologów, nad Opolszczyzną przechodzi fala ulewnych deszczy, burze, a miejscami pojawia się także grad. Zjawiskom atmosferycznym towarzyszy silny wiatr, który jest głównym sprawcą dziesiątek interwencji strażaków.

  W Opolu strażacy od godziny 19:00 do 21:00 odnotowali ponad 20 interwencji. Najwięcej z nich dotyczyło powiatu opolskiego oraz brzeskiego.

  - Drzewo runęło w obok stadionu miejskiego w Brzegu. Podobnie na ul. Wierzbowej. Na obwodnicy Brzegu, wiatr zmasakrował banery reklamowe. W Obórkach wiatr uszkodził dach w budynku mieszkalnym. W Bierzowie drzewo przewróciło się na samochód. Na szczęście kierowca wcześniej opuścił pojazd. W Zwanowicach drzewo przewróciło się na dom mieszkalny. Na ulicy Jana Pawła II w Brzegu sypią się dachówki - informuje portal glospowiatu24.pl.

  Dużo interwencji strażacy odnotowali w powiecie opolskim. W miejscowości Wawelno drzewo złamało się i zablokowało drogę. Drzewa blokowały drogę również w Jełowej. Według prognoz Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej we Wrocławiu taka pogoda ma utrzymać się co najmniej do 23:00.
  reklama

  Więcej zdjęć

  24opole.pl

  Wydarzenia pod patronatem portalu

  Napisz co o tym myślisz!

  Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.

  Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".