• 0
0
  • Autor: Aga_Ko
  • Wyświetleń: 1475
  • Dodano: 2020-07-29 / 09:50
  • Komentarzy: 2

Żołnierze z 10 Brygady Logistycznej cały czas zaangażowani w walkę z koronawirusem

 
 
Żołnierze z 10 Brygady Logistycznej cały czas zaangażowani w walkę z koronawirusem
 <i>(Fot. ppor. Sandra Kardas)</i>

(Fot. ppor. Sandra Kardas)

Utrzymywanie w gotowości grup dezynfekcyjnych to jedno z zadań 10 Opolskiej Brygady Logistycznej w ramach walki z pandemią koronwairusa. W dniu 27 lipca logistycy przeprowadzili odkażanie jednego z hoteli w Opolu.


Zadanie zostało zrealizowane na wniosek Wojewody Opolskiego. - Grupa dezynfekcyjna, pod dowództwem plutonowego Wacława Citaka, zdezynfekowała 32 pokoje hotelowe oraz ciągi komunikacyjne o łącznej powierzchni 1280 metrów kwadratowych. W budynku pracowało 10 żołnierzy, których zabezpieczało dwóch lekarzy z Grupy Zabezpieczenia Medycznego 10 Opolskiej Brygady Logistycznej. Budynek został zdezynfekowany przy pomocy generatora ozonu oraz nadtlenku wodoru, rozpylonego przez dezynfektor i zamgławiacz - informuje kpt. Piotr Płuciennik.

Równie ważne jak wykonanie zadania było bezpieczeństwo żołnierzy, którzy działali w izolacyjnej odzieży ochronnej i maskach pełnotwarzowych z filtrami zabezpieczającymi ich przed zakażeniem. Zanim grupa powróciła do koszar została poddana dekontaminacji, wyposażenie zostało zdezynfekowane, a odpady podezynfekcyjne zostały przekazane do Opolskiego Centrum Ratownictwa Medycznego.

Grupa dezynfekcyjna została utworzona 23 kwietnia, a gotowość do realizacji zadań osiągnęła po zakończeniu szkolenia specjalistycznego oraz wyposażeniu w urządzenia i środki już 4 maja. Odkażanie budynku opolskiego hotelu było pierwszym sprawdzianem umiejętności żołnierzy w praktyce.

10 Opolska Brygada Logistyczna aktualnie wydziela dwa zespoły medyczne do wsparcia Opolskiego Centrum Ratownictwa Medycznego, żołnierzy do pobierania wymazów, a także utrzymuje w gotowości kierowców oraz pojazdy do przewozu środków medycznych i materiałów skażonych.

reklama

Więcej zdjęć

24opole.pl

Wydarzenia pod patronatem portalu

Napisz co o tym myślisz!

Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.

Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".

2020-07-29 11:58:29 [83.30.15.*] id:1600344  
devilopole: Napisał postów [349], status [pismak] Reputacja
Zaangażowani w walkę z wiatrakami raczej. Jak już wojsko wkracza w rejon cywilny to należy się bać. Czyżby coś nam szykowali po cichu ? Jak ktoś ma pewne wiadomości to proszę pisać poniżej. Dziękuję.

Nick:
Treść:
2020-07-29 10:17:48 [89.64.9.*] id:1600342  
Stefan: Napisał postów [26829], status [VIP] Reputacja
Kapliczki w Czechach nie okupują już? :D

Nick:
Treść: