• Autor: Aga_Ko
  • Wyświetleń: 2432
  • Dodano: 2020-07-15 / 16:08
  • Komentarzy: 0

  Strażackie manewry z ratownictwa wodnego w Kędzierzynie-Koźlu

  Zawodowi strażacy z Opola razem z ochotnikami szlifowali swoje umiejętności związane z ratownictwem wodnym.


  Strażacy wchodzący w skład Specjalistycznej Grupy Ratownictwa Wodno-Nurkowego COO "Opole" ćwiczyli w wodzie. We wtorek 14 lipca 2020 r. na terenie akwenu Korzonek w powiecie kędzierzyńsko-kozielskim odbyły się ćwiczenia zgrywające pod kryptonimem "Korzonek 2020" dla pododdziałów wchodzących w skład Specjalistycznej Grupy Ratownictwa Wodno-Nurkowego COO "Opole".

  Organizatorem ćwiczeń była Komenda Powiatowa PSP w Kędzierzynie-Koźlu przy współudziale Komendy Wojewódzkiej PSP w Opolu. W manewrach wzięły udział siły i środki z trzech komend województwa opolskiego: KM PSP Opole, KP PSP Nysa, KP PSP Kędzierzyn-Koźle.

  - Głównym celem ćwiczeń było doskonalenie współdziałania oraz organizacja działań ratowniczych na akwenach na poziomie specjalistycznym. Scenariusz ćwiczeń zakładał m. in. poszukiwania zatopionych przedmiotów z wykorzystaniem sonaru oraz podnoszenie i przemieszczanie zatopionego obiektu przy pomocy balonów wypornościowych - informuje kpt. Wojciech Żuchora, oficer prasowy Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Kedzierzynie-Koźlu.

  Zdjęcie (1/19)

  (Fot. KW PSP Opole)

  reklama

  Wydarzenia pod patronatem portalu

  Napisz co o tym myślisz!

  Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.

  Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".