• 0
0
  • Autor: Aga_Ko
  • Wyświetleń: 1718
  • Dodano: 2020-07-13 / 16:51
  • Komentarzy: 0

Amfetamina przerzucona przez ogrodzenie na plac Zakładu Karnego w Strzelcach Opolskich

 
 
Amfetamina przerzucona przez ogrodzenie na plac Zakładu Karnego w Strzelcach Opolskich

(Fot. OISW Opole)

Ponad 100 gramów amfetaminy miało wpaść w ręce osadzonych metodą na tzw. "wrzutkę". Zdarzenie zauważył funkcjonariusz patrolujący w godzinach nocnych teren jednostki.

W sobotę 11 lipca doszło do próby przemytu na teren Zakładu Karnego nr 2 w Strzelcach Opolskich. Sposobem na tzw. wrzutkę chciano przemycić 118 gramów białej, sproszkowanej substancji, która okazała się amfetaminą.

Substancję umieszczoną w foliowych workach, owiniętą w taśmę klejącą ujawnił funkcjonariusz patrolujący w godzinach nocnych teren jednostki. Całość umieszczona była w siatce po owocach, którą wrzucono na jeden z placów spacerowych.

- Kiedy otworzono pakunek, okazało się, że w środku znajdują się bryły białego proszku w dwóch foliowych workach o łącznej wadze 118 gramów. Badanie narkotestem substancji w każdym z worków dało wynik pozytywny na obecność amfetaminy. Znalezioną substancję zabezpieczono i przekazano strzeleckim policjantom - informuje kpt. Katarzyna Idziorek, Rzecznik Prasowy Dyrektora Okręgowego Służby Więziennej w Opolu.

Tzw. wrzutka to jeden ze sposobów prób przemytu na teren więzień. Ostatnia taka sytuacja w Zakładzie Karnym nr 2 w Strzelcach Opolskich miała miejsce w grudniu 2019 roku. Wtedy w podobnym pakunku próbowano przemycić 3 telefony komórkowe bez kart SIM, słuchawki, przewód do ładowania, 1 kartę pamięci, 2 adaptery do kart pamięci, 5 strzykawek, 9 igieł oraz 10 gram suszu, który okazał się marihuaną. Zawsze w takich sytuacjach substancje narkotyczne są zabezpieczane i przekazywane Policji.
reklama
.

Więcej zdjęć

24opole.pl
24opole.pl
24opole.pl
24opole.pl
24opole.pl

Wydarzenia pod patronatem portalu

Napisz co o tym myślisz!

Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.

Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".