• Dodano: 2020-07-10 / 21:55
    • Komentarzy: 4

Skromna wygrana Odry Opole

Podopieczni Dietmara Brehmera pokonali ostatnią drużynę w lidze 1:0

Heroiczna walka o utrzymanie nadal trwa! Odra, mimo tylko jednej przegranej po przerwie spowodowanej przez pandemię koronawirusa, nadal znajdowała się w strefie spadkowej, ponieważ równie dobrze punktowali rywale, a w tabeli panuje niesamowity ścisk i kluby między sobą mają małe różnice punktowe.

Rywalem Odry były Wigry Suwałki - "czerwona latarnia" ligi, drużyna która już jest pewna spadku z ligi - jednak, nie mieli oni zamiaru składać łatwo broni. Otwarcie spotkania należało do gospodarzy, będący w świetnej formie Arkadiusz Piech, mimo swoich warunków fizycznych, idealnie wykończył dośrodkowanie Krzysztofa Janusa i strzałem głową skierował piłkę do siatki. Opolanie zdecydowanie dominowali nad rywalami i mogli zejść na przerwę nawet z trzy bramkową przewagą, lecz swoich okazji nie wykorzystali Patryk Janasik oraz Mateusz Czyżycki.

Po zmianie stron przebudzili się goście, na szczęście na posterunku stał Mateusz Kuchta. Odra również miała swoje sytuacje, jednak zawodnikom brakowało zimnej krwi. Na całe szczęście, Opolanie po niezbyt porywającej grze w drugiej części, dowieźli prowadzenie do ostatniego gwizdka i 3 punkty zostały przy Oleskiej.

Piłkarze z Opola będą mieć niewiele czasu do odpoczynku, już w najbliższą środę czeka ich spotkanie z liderem ligi - Podbeskidziem Bielsko-Biała. Start o godzinie 18:10.