• 0
0
  • Autor: marta.d
  • Wyświetleń: 4817
  • Dodano: 2020-07-10 / 13:20
  • Komentarzy: 1

Luzowanie obostrzeń, od 17 lipca wracają imprezy większego formatu

 
 
Luzowanie obostrzeń, od 17 lipca wracają imprezy większego formatu

(Fot. Archiwum)

Rząd wydał nowe rozporządzenia w sprawie funkcjonowania imprez w klubach muzycznych oraz koncertów. Rozluźnienia wejdą w życie od 17 lipca. Warto jednak podkreślić, że podczas organizowanych uroczystości, będą obowiązywały specjalne ograniczenia.

Dobra wiadomość dla wszystkich, którzy z niecierpliwością czekali na otwarcie klubów muzycznych, czy też koncert swojego idola. Rząd wydał zmiany, że od 17 lipca będzie możliwa organizacja imprez masowych powyżej 150 osób.

Z informacji wynika, że obiekty mieszczące dużą liczbę osób, takie jak: hale widowiskowe, sale koncertowe, amfiteatry, muszą zachować szczególną ostrożność, aczkolwiek nie są to aż tak rygorystyczne nakazy, jak w poprzednich obostrzeniach.

Podczas imprez działających w budynkach, organizatorzy mogą zapełnić dany obiekt w 50 procentach. Czyli jeżeli np. klub muzyczny mieści 1000 osób, to w wydarzeniu może wziąć udział 500 osób. Dodatkowym elementem jest to, że miejsca mają być zachowane naprzemiennie w formie szachownicy. Oczywiście w dalszym ciągu pozostaje nakaz zakrywania ust i nosa.

Imprezy jeszcze większego formatu- czyli koncerty na otwartej przestrzeni. Tego rodzaju uroczystości nie mają żadnych ograniczeń związanych z liczbą osób biorących udział w wydarzeniu. Jedynym nakazem, jaki obowiązuje to, trzymanie dystansu 2 metrów pomiędzy uczestnikami wydarzenia. W przypadku braku możliwości 2-metrowego odstępu obowiązkiem jest zakrycie nosa i ust.

Dyskoteki na pewno będą cieszyły się popularnością wśród młodych ludzi. Dla właścicieli lokali rozrywkowych jest to bardzo korzystne rozporządzenie, jednak nie będzie to aż na tyle satysfakcjonujące ze względu na ciągle działające nakazy i ograniczoną liczbę miejsc. Na imprezy z dużą ilością osób, tak jak to było przed wybuchem pandemii, organizatorzy będą musieli jeszcze chwilę poczekać.

reklama

Wydarzenia pod patronatem portalu

Napisz co o tym myślisz!

Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.

Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".

2020-07-10 17:48:26 [31.60.14.*] id:1599668  
liberty: Napisał postów [2131], status [Szycha] Reputacja
Szumowski i reszta bandy która podjęła decyzje o zamrożeniu gospodarki i debilskich obostrzeniach powinni zgnić w więzieniu i byc pozbawieni całych majątków....

Nick:
Treść: