• 0
0
 
  • Autor: grace.pr
  • Wyświetleń: 2699
  • Dodano: 2020-07-10 / 23:59
  • Komentarzy: 2

Geocaching- nowoczesny sposób na zwiedzanie

 
 
Geocaching- nowoczesny sposób na zwiedzanie

(Fot. Dżacheć)

Geocaching to gratka dla osób ceniących sobie nowe wyzwania i nastawionych na osiągnięcie wyznaczonego celu podróży

Jeśli zmęczyły cię tłumy turystów czyhające tuż za rogiem, wyszukiwanie ciekawych miejsc w Internecie jest zbyt czasochłonne i sprawia ci kłopot, a zwiedzanie miasta z mapą w ręku uważasz za przeżytek, to idealnym rozwiązaniem jest dla ciebie Geocaching.

Geocaching w praktyce oznacza po prostu odkrywanie skrytek (z ang. cache) lub, jak mawiają zwolennicy tego hobby "skrzynek" czy po prostu "keszów", znajdujących się w atrakcyjnych turystycznie lokalizacjach (takich jak zabytki, budowle, pomniki przyrody) za pomocą współrzędnych geograficznych (stąd pierwszy człon nazwy, czyli geo).

Na czym dokładnie polega Geocaching i jak zaczać?

Ta stosunkowo młoda forma rozrywki nie wymaga tak naprawdę wielkich nakładów finansowych- wystarczy smartfon z funkcją geolokalizacji, darmowa aplikacja Geocaching i odrobina chęci. Po utworzeniu konta użytkownika, włączamy lokalizację urządzenia- w tym wypadku naszego smartfona. Następnie na mapie dostępnej w aplikacji wyszukujemy interesującą nas skrytkę, która zazwyczaj jest szczegółowo opisana, a czasem nawet zawiera rys historyczny lub ciekawostki na temat danego miejsca. Wybieramy współrzędne skrytki, do której chcemy dotrzeć i udajemy się na "keszowanie". Po namierzeniu skrytki i przeszukaniu zawartości (możemy tam znaleźć dosłownie wszystko) wpisujemy się do specjalnie przygotowanego papierowego dziennika zwanego "logbookiem" i wtedy dopiero możemy uznać skrzynkę za znalezioną.

Większość skrytek jest łatwo dostępnych, zdarzają się jednak skrzynki ukryte w trudniejszych lokalizacjach, przeznaczone tylko dla osób o nieprzeciętnej sprawności fizycznej. Osoby, które lubią zagadki logiczne również znajdą coś dla siebie- bywa, że aby odkryć skrzynkę trzeba rozwiązać serię łamigłówek. Geocaching jest aplikacją globalną, więc możesz "keszować" dosłownie wszędzie (ogranicza cię jedynie zasięg twojego Internetu), warto jednak użyć jej do odkrywania ciekawych miejsc w pobliżu miejsca zamieszkania- będziemy zaskoczeni, o jak wielu intrygujących miejscach nie mieliśmy pojęcia.

Geocaching może być zatem alternatywą dla tradycyjnego zwiedzania, a także świetnym pomysłem na spędzenie weekendu poza domem. Jedno jest pewne- uprawiając Geocaching możemy liczyć nie tylko na poszerzenie naszej świadomości na temat otaczającego nas świata, ale również na masę satysfakcji i dziecięcej radości związanej z odkryciem pewnego rodzaju "skarbu?".
reklama

Więcej zdjęć

24opole.pl
24opole.pl
24opole.pl
24opole.pl
24opole.pl

Wydarzenia pod patronatem portalu

Napisz co o tym myślisz!

Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.

Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".

2020-07-11 14:22:03 [80.49.157.*] id:1599771  
kgb14: Napisał postów [5293], status [VIP] Reputacja
Kilku moich znajomych bawi się w ten sposób. Fajne to jest , jest przygoda, nieco emocji i można czegoś o historii się dowiedzieć ewentualnie o legendach. Polecam.

Nick:
Treść:
2020-07-11 09:58:01 [188.123.205.*] id:1599751  
ombre: Napisał postów [17782], status [VIP] Reputacja
Balkoning nowoczesny sposób spędzania czasu w czasach zarazy.Turawing nowoczesny sposób spędzania czasu nad jeziorem Turawskim.

Nick:
Treść: