• 0
0
 
  • Autor: Aga_Ko
  • Wyświetleń: 1914
  • Dodano: 2020-07-06 / 16:20
  • Komentarzy: 3

Opolska porodówka wznawia porody rodzinne, wracają zajęcia w Szkole Rodzenia

 
 
Opolska porodówka wznawia porody rodzinne, wracają zajęcia w Szkole Rodzenia

(Fot. Archiwum)

Kliniczne Centrum Ginekologii, Położnictwa i Neonatologii w Opolu wznawia porody rodzinne oraz zajęcia w Szkole Rodzenia. Dostępny jest nowy regulamin.


Od dzisiaj, czyli 6 lipca, panie planujące narodziny swojego dziecka w Klinicznym Centrum mogą rodzić z udziałem osoby towarzyszącej. Porody rodzinne ze względu na pandemię będą się mogły odbywać po spełnieniu wszystkich zasad i warunków określonych w "Regulaminie porodów rodzinnych w Klinicznym Centrum Ginekologii, Położnictwa i Neonatologii w Opolu", wskazującym m.in., że uczestnictwo w porodzie z udziałem osoby towarzyszącej jest uzależnione od możliwości lokalowych, kadrowych i obłożenia Sali Porodowej.

Oznacza to, że może się zdarzyć, iż poród rodzinny nie będzie możliwy mimo takiej decyzji rodzącej pani. Ponadto porody z udziałem osoby towarzyszącej dotyczą tylko i wyłącznie porodów fizjologicznych, czyli odbywających się siłami natury. Osoba w nim towarzysząca musi m.in. mieszkać z rodzącą co najmniej 14 dni przed porodem, nie może budzić najmniejszych wątpliwości związanych za stanem zdrowia w kontekście COVID - 19, a podczas pobytu w szpitalu stosować środki ochrony osobistej.

- Od dłuższego czasu otrzymywaliśmy sygnały świadczące o bardzo dużym zainteresowaniu wznowieniem porodów rodzinnych. Stwarzamy taką możliwość. Zagrożenie zakażeniem COVID- 19 nie minęło, zatem osoby towarzyszące przy porodach muszą spełnić wszystkie warunki, które określiliśmy w naszym Regulaminie. Ostateczną decyzję o tym czy mogą uczestniczyć w porodzie będzie podejmował personel medyczny. - powiedziała Małgorzata Sobel wz. Dyrektora, kierownik Działu Organizacji i Nadzoru w Klinicznym Centrum.

Kliniczne Centrum uruchomiło także zajęcia w Szkole Rodzenia, odbywające się w ramach projektu "Koordynowanie i kompleksowe wsparcie rodziny w zakresie poradnictwa specjalistycznego, profilaktyki, diagnostyki i niwelowania nieprawidłowości w rozwoju dzieci do lat 2". Projekt jest współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Opolskiego na lata 2014 - 2020.

Dzisiaj rozpoczynają się pierwsze zajęcia. - Każdy cykl zajęć w Szkole Rodzenia przewiduje 10 spotkań, w którym może uczestniczyć 10 pań. Zajęcia wymagają wcześniejszych zapisów. W lipcu już niestety nie posiadamy wolnych miejsc. Lista została zamknięta w ciągu jednej doby, co jedynie świadczy o dużym zapotrzebowaniu na edukację przedporodową. W drugiej połowie lipca uruchomimy nabór na zajęcia zaplanowane w sierpniu, na które już serdecznie panie zapraszamy. - powiedziała Małgorzata Sobel wz. Dyrektora, kierownik Działu Organizacji i Nadzoru w Klinicznym Centrum.

reklama

Wydarzenia pod patronatem portalu

Napisz co o tym myślisz!

Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.

Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".

2020-07-06 16:34:04 [37.30.38.*] id:1599385  
MyWasWyNas: Napisała postów [425], status [starszy pismak] Reputacja
Normalnie ulgą że weź.

Nick:
Treść:
Pokaż - Ukryj  Odpowiedzi [1]
2020-07-07 08:34:05 [217.173.195.*] id:1599414  
wojtasoks: Napisał postów [4309], status [VIP] Reputacja
Myślę, że dla wielu osób to ważna sprawa.
2020-07-06 23:52:04 [31.60.60.*] id:1599404  
liberty: Napisał postów [2517], status [Szycha] Reputacja
Mam nadzieje ze kobiety będą mogły normalnie rodzic bo słyszałem ze bywaja takie szpitale w których durny zespół karze kobietom podczas porodu miec maseczkę na twarzy...Nie dajmy sie zwariować "pandemii" która była zwykła sezonowa grypa a której juz nie ma...

Nick:
Treść: