• Autor: Aga_Ko
  • Wyświetleń: 1568
  • Dodano: 2020-07-07 / 08:03
  • Komentarzy: 2

  Gdzie są kurtyny wodne? WiK jest technicznie gotowy, ale nie ma zapotrzebowania

  Gdzie są kurtyny wodne? WiK jest technicznie gotowy, ale nie ma zapotrzebowania

  (Fot. Archiwum)

  Upały w centrum miasta, gdzie możemy spotkać najmniej zieleni dają się we znaki mieszkańcom. Zwykle o tej porze mogli liczyć na przyjemną mgiełkę płynącą z kurtyn wodnych. Czy się pojawią?


  Na ten moment jeszcze nie wiemy, czy kurtyny wodne pojawią się w Opolu. Decyzja, co do ich umieszczenia należy do Zarządu Wodociągów i Kanalizacji w Opolu, a ta jeszcze nie została podjęta. Warto zwrócić uwagę, że w zeszłym roku czy dwa late wstecz kurtyny wodne pojawiały się na początku czerwca.

  - Wodociągi i Kanalizacja są technicznie przygotowane na postawienie kurtyn wodnych w mieście. Z uwagi na to, że pogoda jest bardziej łaskawa, nie ma upałów to czekamy jeszcze z decyzją, która może zostać podjęta w każdej chwili. Warto podkreślić, że kurtyna wodna mimo generowania delikatnej mgiełki zużywa cenną wodę, o której oszczędzanie apeluje się w całym kraju - podkreśla pracownik działu Promocji i Marketingu WiK po czym wskazuje, że na decyzję o postawieniu urządzeń mają wpływ również mieszkańcy, od których nie słychać zapotrzebowania.

  O brak kurtyn spytaliśmy również Urząd Miasta Opola, jednak jak wskazali urzędnicy, decyzja w sprawie postawienia kurtyn leży po stronie Wodociągów i Kanalizacji.

  Ciężko powiedzieć, czy pogoda faktycznie jest bardziej łaskawa pod względem upałów tego lata. O ile maj był miesiącem dość chłodnym, tak w ostatnim tygodniu czerwca temperatury niemal codziennie przekraczały 30 stopni Celsjusza. Lipiec również zapowiada się równie ciepło.

  W upalne dni warto pamiętać o uzupełnianiu wody od wewnątrz. Powinniśmy pić ok 35 ml wody na każdy kilogram masy ciała.

  reklama

  Wydarzenia pod patronatem portalu

  Napisz co o tym myślisz!

  Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.

  Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".

  2020-07-07 17:02:54 [89.67.187.*] id:1599432  
  emsi: Napisał postów [1758], status [Szycha] Reputacja
  U mnie na ogrodku możecie zamontować taka kurtynę.

  Nick:
  Treść:
  Pokaż - Ukryj  Odpowiedzi [1]
  2020-07-07 19:26:54 [178.43.246.*] id:1599439  
  ktostamtaki: Napisała postów [266], status [maniak] Reputacja
  Ty już jedną kurtynę masz, u mnie bardziej się przyda