• Autor: Aga_Ko
  • Wyświetleń: 1842
  • Dodano: 2020-07-06 / 09:42
  • Komentarzy: 4

  Radni Miasta Opola namawiają do wzięcia udziału w wyborach prezydenckich

  Radni Miasta Opola namawiają do wzięcia udziału w wyborach prezydenckich

  (Fot. Dżacheć)

  Radni Miasta Opola zarówno z Platformy Obywatelskiej jak i Klubu Radnych Arkadiusza Wiśniewskiego ponad podziałami namawiają do wzięcia udziału w wyborach prezydenckich.


  Na spotkaniu w poniedziałek przed ratuszem w Opolu pojawili się m.in. radni z Klubu Radnych Arkadiusza Wiśniewskiego - Aleksander Iszczuk, Edward Odelga, Piotr Mielec. Przyszli także przedstawiciele Koalicji Obywatelskiej w radzie miasta czyli Tomasz Kaliszan, Przemysław Pospieszyński, Barbara Kamińska, Anna Łęgowik i Elżbieta Kurek. Na konferencji pojawił się również Przemysław Pytlik. "Ponad podziałami" przekonywali, że warto oddać swój głos na Rafała Trzaskowskiego.

  - Tak jak tutaj tworzymy wspólnotę z różnych komitetów, tak tworzymy wspólnotę ze wszystkimi naszymi mieszkańcami, bo wspólnota gwarantuje rozwój samorządności i rozwój lokalny. Wiemy, że Rafał Trzaskowski będzie budował taką wspólnotę w Polsce. W sytuacji, kiedy jesteśmy jako kraj bardzo podzieleni i skonfliktowani, taka wspólnota jest gwarantem rozwoju kraju, ale też postrzegania naszego kraju poza granicami - mówi Barbara Kamińska.

  - Rafał Trzaskowski jest jedynym gwarantem ochrony i przestrzegania Konstytucji. Uważamy, że będzie jedynym gwarantem zachowania i obrony samorządu, dlatego spotykamy się tutaj razem i namawiamy Opolan aby w tej sytuacji która jest, kiedy mamy wybór pomiędzy dwoma kandydatami, by oddać głos na Rafała Trzaskowskiego - wskazuje Piotr Mielec.

  - Bardzo często się różnimy, mamy różne zdania na tematy rozwiązywania problemów mieszkańców. Zawsze jednak prowadzimy dyskusje z poszanowaniem drugiego człowieka i prawa, jednak zawsze przyświeca nam cel, którym jest dobro wspólne naszych mieszkańców. Rafał Trzaskowski znając bardzo dobrze realia samorządów, doskonale odczyta nasze intencje - wylicza Tomasz Kaliszan.

  - Polska, Konstytucja i praworządność czy równouprawnienie jest wartością, która powinna nas wszystkich łączyć. Chciałbym, ale prezydent, którego wybierzemy w w niedzielę przywrócił godność temu stanowisku, najwyższemu w państwie. W niedzielę zagłosuję na demokrację, na Rafała Trzaskowskiego, bo jest on gwarantem tego, co wymieniłem - mówił Przemysław Pytlik.

  Radni zapytani o ewentualne spory wewnątrz Klubu Radnych Arkadiusza Wiśniewskiego wskazują, że szanują decyzję koleżanek i kolegów, którzy wybiorą w tym głosowaniu Andrzeja Dudę. - Siłą naszego klubu jest to, że mamy różne poglądy, ale w sprawach miasta realizujemy nasze zadania wspólne. Każdy z nas ma własne przekonania i zgodnie z nimi postępuje - tłumaczy Piotr Mielec.

  Dziś około 10:00 kandydat na prezydenta Rafał Trzaskowski odwiedzi Kędzierzyn-Koźle.

  reklama

  Więcej zdjęć

  24opole.pl

  Wydarzenia pod patronatem portalu

  Napisz co o tym myślisz!

  Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.

  Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".

  2020-07-06 11:56:17 [83.30.46.*] id:1599368  
  devilopole: Napisał postów [435], status [pismak] Reputacja
  Osobiście nie widzę potrzeby iść na wybory. PO czy PIS prowadzą podobną politykę. Bez względu który wygra dla nas zwykłych ludzi nic istotnego się nie zmieni tzn. inflacja będzie rosła (nielimitowany dodruk pieniądza) , zadłużenie kraju również , podatki będą coraz wyższe bez względu na kiełbasę wyborczą (obiecanki) , czyli jakość życia w tym kraju z roku na rok będzie się pogarszać. Cała dramaturgia polega na tym , że ludzie sami tego pragną - widać np. po wyborach , zostanie tylko płacz i zgrzytanie zębami tzw rachunek za głupotę. Obym się mylił

  Nick:
  Treść:
  Pokaż - Ukryj  Odpowiedzi [1]
  2020-07-06 14:51:14 [217.173.195.*] id:1599379  
  wojtasoks: Napisał postów [5338], status [VIP] Reputacja
  To bardzo niedobrze. Zazwyczaj to jest wyb or mniejszego zła,. Ale to nie jest polski wynalazek, tak jest wszędzie na świecie. Wybierz mnie zło!
  2020-07-06 12:43:56 [37.30.27.*] id:1599369  
  neon: Napisał postów [2216], status [Szycha] Reputacja
  Od powietrza,wody,ognia i polaków inaczej - zachowaj nas Panie.

  Nick:
  Treść:
  2020-07-06 11:02:11 [89.64.58.*] id:1599366  
  Patryk100: Napisała postów [255], status [maniak] Reputacja
  Tak, tak, RADNI, głosujemy na DUDĘ! Wszyscy!

  Nick:
  Treść: