• Autor: Aga_Ko
  • Wyświetleń: 2960
  • Dodano: 2020-07-04 / 20:28
  • Komentarzy: 0

  Bieg Opolski oficjalnie "odmroził" sportowe wydarzenia w Opolu w czasie pandemii

  Bieg Opolski oficjalnie "odmroził" sportowe wydarzenia w Opolu w czasie pandemii

  (Fot. Dżacheć)

   <i>(Podium Mężczyźni na 5 kilometrów )</i>

  (Podium Mężczyźni na 5 kilometrów )

   <i>(Podium Kobiety na 5 kilometrów)</i>

  (Podium Kobiety na 5 kilometrów)

   <i>(Podium Mężczyźni na 10 kilometrów)</i>

  (Podium Mężczyźni na 10 kilometrów)

   <i>(Podium Kobiety na 10 kilometrów)</i>

  (Podium Kobiety na 10 kilometrów)

  To zdecydowanie pierwsza impreza biegowa w Opolu, która odbywa się mimo trwającej pandemii i obostrzeń spowodowanych koronawirusem.


  Zgodnie z obowiązującymi obostrzeniami, tylko 150 biegaczy mogło stanąć na starcie biegu na 5 kilometrów i tyle samo osób do kolejnego biegu, który odbył się po 2 godzinach przerwy i wynosił 10 kilometrów.

  Dziś wiele miłośników biegania przyszło tylko obserwować wydarzenie nie decydując się na start. Powody tej decyzji były różne.

  - W Biegu Opolskim biorę udział od kilku lat, a jednak w tym roku się nie zdecydowałem. To nie ze strachu przed wirusem, a ze względu na formułę biegu która obdarta jest z atmosfery. Niezrozumiałe i niesprawiedliwe obostrzenia, które dotykają biegaczy i organizatorów skutecznie zniechęcają do udziału w obecnie panujących zasadach sanitarnych. Bieg Opolski zawsze charakteryzował się wyjątkową atmosferą i formułą rodzinnego pikniku. Dzisiejsza edycja jest tylko bieganiem po wyspie. Jest tu jakoś cicho, spokojnie, inaczej i ciężko wyczuć ten klimat za którym tak tęsknimy - mówi Grzegorz z Opola.

  Mimo wszystko na Wyspie Bolko panowała sportowa i miła atmosfera. Zgodnie z zaleceniami organizatorów większość biegaczy starała się dystansować od innych, obecne były też zakrycia twarzy. Mimo palącego słońca widać było uśmiechy na ustach finiszujących Opolan. - Ja się cieszę, że w ogóle dziś tu jestem. Nieistotny był dziś dystans, czas ale sam fakt, że w końcu stanę do sportowej rywalizacji, za którą bardzo tęskniłam - mówi Marta, która ukończyła trasę na 5km.
  reklama

  Więcej zdjęć

  24opole.pl
  24opole.pl
  24opole.pl
  24opole.pl
  24opole.pl
  24opole.pl
  24opole.pl
  24opole.pl
  24opole.pl
  24opole.pl
  24opole.pl
  24opole.pl
  24opole.pl
  24opole.pl
  24opole.pl
  24opole.pl
  24opole.pl
  24opole.pl

  Wydarzenia pod patronatem portalu

  Napisz co o tym myślisz!

  Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.

  Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".