• 0
0
  • Autor: Aga_Ko
  • Wyświetleń: 3494
  • Dodano: 2020-07-02 / 16:37
  • Komentarzy: 2

W Raszowej pod Opolem dzieci budują mini miasto. Efekt jest niesamowity

 
 
W Raszowej pod Opolem dzieci budują mini miasto. Efekt jest niesamowity

(Fot. Dżacheć)

Kolorowe mini miasteczko z prawdziwego zdarzenia ma dwie dzielnice, ratusz, szpital i laboratorium. To efekt kilkudniowej pracy prawie setki dzieci wieku wczesnoszkolnym.

Opiekunowie zgodnie podkreślają, że to nie jest zwykła zabawa, ale prawdziwy wstęp do dorosłości. Dzieci biorące udział w projekcie muszą najpierw zdobyć pozwolenie na budowę w miasteczkowym ratuszu, a następnie wykazać się swoją kreatywnością. Nad wszystkim czuwa profesjonalny nadzór budowlany. Oprócz domków, sklepików i wież, w miasteczku funkcjonuje szpital, laboratorium czy redakcja.

- To już 8. edycja miasteczka dziecięcego, które rok rocznie tradycyjnie odbywa się na boisku sportowym. Miasteczko podzielone jest na różne obszary. Chcieliśmy dzieciom stworzyć ciekawą ofertę wakacyjną. Dzieci pracują z wiertarkami, wkrętarkami i sprzętem budowlanym. Dzieci uczą się i zdobywają wiele kompetencji. W tym roku wyjątkowo zaczęliśmy dopiero we wtorek, ponieważ ulewne deszcze sprawiły, że nie dało się zacząć wcześniej - opowiada Barbara Loch, członek zarządu stowarzyszenia Pro Liberis Silesiae.

- Najpopularniejszym obszarem wśród uczestników projektów jest obszar budowlany, gdzie powstają domy czy sklepy. Obszar ten jest najpopularniejszy wśród dzieci, bo mogą się tam wyszaleć. Jak w każdym mieście jest ratusz, w którym mali urzędnicy wydają dowody osobiste i zarządzają miasteczkiem - dodaje.

Na terenie miasteczka znajduje się też redakcja. Dzieci codziennie wydają gazetkę, w której znajdują się najświeższe informacje z funkcjonowania miasta. - Wszystkie publikacje w gazetce, czy wszelkie zajęcia odbywają się dwujęzycznie po polsku i po niemiecku, tak jak na co dzień w naszych szkołach. W materiałach znajdziemy też informacje, co było na obiad - podkreśla Barbara Loch i wskazuje, że na terenie miasteczka funkcjonuje stołówka, w której dzieci po ciężkiej pracy mogą się posilić.

W projekcie bierze udział 100 dzieci z opolskich miejscowości. Materiały budowlane, farby i sportowe atrakcje zapewnili sponsorzy. Przed rozpoczęciem roku szkolnego boisko przy szkole w Raszowej zostanie uprzątnięte, a budowle trafią do prywatnych ogródków dzieci.
reklama

Więcej zdjęć

24opole.pl
24opole.pl
24opole.pl
24opole.pl
24opole.pl
24opole.pl
24opole.pl
24opole.pl
24opole.pl
24opole.pl
24opole.pl
24opole.pl
24opole.pl
24opole.pl
24opole.pl

Wydarzenia pod patronatem portalu

Napisz co o tym myślisz!

Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.

Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".

2020-07-03 08:30:43 [217.173.195.*] id:1599245  
wojtasoks: Napisał postów [3888], status [VIP] Reputacja
Genialne, brawo.

Nick:
Treść:
2020-07-02 19:49:25 [185.127.20.*] id:1599220  
Pedro: Napisał postów [7192], status [VIP] Reputacja
Zamalujcie ten kolorowy domek bo co niektórym durniom będzie się jednoznacznie kojarzyło i poleje się hejt :P

Nick:
Treść: