• Autor: marta.d
  • Wyświetleń: 6499
  • Dodano: 2020-07-14 / 07:24
  • Komentarzy: 1

  Nowe przepisy drogowe 2020, łatwiej stracisz prawo jazdy

  Nowe przepisy drogowe 2020, łatwiej stracisz prawo jazdy

  (Fot. Archiwum)

  Nowe zasady ruchu drogowego wniosą ważne zmiany dla kierowców oraz pieszych. Zmiany, mają na celu wniesienie większej ochrony dla obywateli uczestniczących w ruchu drogowym. Wskazuje na to, że prace resortu nad projektem nowelizacji ustawy zostaną dotrzymane, jednak nie będzie to początek lipca 2020.

  - Projekt ustawy został skierowany pod obrady Komitetu Stałego Rady Ministrów. Po przyjęciu przez rząd inicjatywa będzie przedmiotem prac parlamentarnych. Nowe rozwiązania wejdą w życie po upływie 14 dni od publikacji w Dzienniku Ustaw- informuje rzecznik prasowy Szymon Huptyś


  Do tej pory w Polsce obowiązywało ograniczenie prędkości do 50km/h w godzinach 5:00-22:00 w terenie zabudowanym, natomiast od 23:00-5:00 kierowcy mogli się poruszać z prędkością do 60 km/h. Kierujący pojazdami w godzinach nocnych będą musieli ograniczyć prędkość do 50km/h, w przypadku braku stosowania się do przepisów prawo jazdy będzie zatrzymane.

  Kierowcy będą musieli zachować szczególną ostrożność na osoby poruszające się w okolicach przejścia dla pieszych oraz utworzenia bezpiecznego przejścia przez jezdnię- nie tylko tym, którzy znajdują się na pasach, ale również wchodzącym na nie.

  Obowiązek zachowania ostrożności podczas przechodzenia przez jezdnię będzie dotyczył również pieszych, a wiąże się z ograniczeniem korzystania z telefonu komórkowego i innych urządzeń.

  Kierowcy będą mogli stracić prawo jazdy na okres 3-miesięczny z powodu przekroczenia prędkości 50km/h, bez względu na to, czy znajdują się na obszarze zabudowanym, czy też nie. Bieżące modyfikacje, które do tej pory ustalono, dotyczą obszaru zabudowanego.

  Statystyki wydane przez rząd określają, że jeszcze w tym roku ok. 20 tysięcy Polaków straci prawo jazdy.

  reklama

  Wydarzenia pod patronatem portalu

  Napisz co o tym myślisz!

  Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.

  Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".

  2020-07-14 08:34:49 [194.29.183.*] id:1599928  
  KK 35947: Napisał postów [2093], status [Szycha] Reputacja
  Po co mędzisz o tych przepisach, których nie ma i prawdopodobnie w tym roku nie będzie bo się nie wyrobią z uchwalaniem i terminami , to jest takie samo mędzenie jak z pierwszeństwem pieszych od pierwszego lipca, kłapanie ryjami przez pół roku a przepis nie wszedł w życie za to połowa uważa że ma pierwszeństwo przed wejściem na pasy, nie macie o czym pisać to piszcie o potworach w Odrze a nie róbcie zamieszania...

  Nick:
  Treść: