• Komentarzy: 5

Świetny mecz Odry Opole!

(Fot. Archiwum)

Podopieczni Dietmara Brehmera ograli Zagłębie Sosnowiec 3:1

Ciąg dalszy bitwy o utrzymanie Opolan w Fortuna 1 liga odbył się w Sosnowcu, gdzie mierzyli się z Zagłębiem, bijącym się o play-offy o awans do Ekstraklasy. W poprzednim spotkaniu tych drużyn, padł remis 1:1, a karnego dającego być może zwycięstwo zmarnował Szymon Skrzypczak.

Faworyci tego spotkania mogli prowadzić już kilkanaście sekund po rozpoczęciu, gdyż fatalny błąd popełniła defensywa Odry, lecz strzał Fabiana Piaseckiego dobrze wybronił Mateusz Kuchta. Goście szybko się pozbierali i co więcej - zdobyli bramkę. Po ładnej wymianie w środku pola, Tomas Mikinic dostał na prawe skrzydło piłkę, którą dostarczył w pole karne przeciwnika, a tam doszło do kuriozalnych scen, lecz w ostateczności futbolówkę wepchnął do bramki Arkadiusz Piech. W dalszej części meczu gospodarze przeważali, lecz fantastycznie spisywała się defensywa Odry (poza incydentem na samym początku meczu) i do przerwy widniał wynik 0:1.

W drugiej połowie doszło do ogromnej kontrowersji. Po walce w środku pola obrońca gospodarzy podał piłkę do własnego bramkarza, piłkę przejął Piech i strzelił gola. Niestety, arbiter spotkania odgwizdał - spalonego. Nie pomogła nawet rozmowa z sędzią boczną. Ale na szczęście Opolanie podwyższyli prowadzenie parę minut później. Dośrodkowanie ze stałego fragmentu zgrał głową Piotr Żemło, a po przyjęciu strzałem z woleja trafił Miłosz Trojak. Niestety, dość szybko trafienie kontaktowe zdobyli gospodarze, gdyż Szymon Pawłowski idealnie dośrodkował "na nos" do Marka Beneta. W 71 minucie spotkania fantastyczną akcję przeprowadził Piech. Ograł łatwo kilku obrońców gości i strzałem z 16 metrów fantastycznie zmieścił piłkę od poprzeczki. Do końca meczu lepiej wyglądali Opolanie i to oni cieszyli się ze zwycięstwa 3:1.

W tabeli Opolanie mają 34 oczka, dwa punkty więcej od strefy spadkowej, a tracą pięć do fazy play-off. Następny mecz Odra rozegra z Chojniczanką Chojnice, 30 czerwca przy Oleskiej.

2020-06-28 18:42:42 [89.151.45.*] id:1598947
    Tomasso Vega: Napisał postów [29], status [rozkręca się] Reputacja
    Ale wtopa sędziów!!! Jak najbardziej prawidłowy gol został zabrany Arkowi Piechowi. Szkoda, że nie było VARu.

Pokaż - Ukryj  Odpowiedzi [1]
    2020-06-29 11:37:52 [217.173.195.*] id:1598993
    wojtasoks: Napisał postów [10984], status [VIP] Reputacja
    Ten Pan sędzia mnóstwo błędów popełniał w tym meczu, ale ten to chyba zasługuje na nagrodę super kalosza.
    2020-06-27 07:04:38 [188.146.172.*] id:1598894
    neon: Napisał postów [2696], status [Szycha] Reputacja
    Alleluja,alleluja Odra pany ,nie ma juha!

2020-06-29 11:36:53 [217.173.195.*] id:1598992