• Autor: Aga_Ko
  • Wyświetleń: 3294
  • Dodano: 2020-06-26 / 12:11
  • Komentarzy: 0

  Przed nami kilka burzowych dni. Meteorolodzy wydali ostrzeżenia pierwszego stopnia

  Przed nami kilka burzowych dni. Meteorolodzy wydali ostrzeżenia pierwszego stopnia

  (Fot. Archiwum)

  Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej we Wrocławiu wydał ostrzeżenie pierwszego stopnia o burzach z gradem oraz opadami deszczu i wiatrem. Alert pogodowy wydano dla wszystkich powiatów Opolszczyzny.

  - Prognozuje się wystąpienie burz z opadami deszczu miejscami od 15 mm do 30 mm, lokalnie do 40 mm oraz porywami wiatru do 90 km/h. Miejscami grad - informuje Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej we Wrocławiu.

  Prognozowane zjawiska pogodowe mają pojawić się między godziną 11:00 w piątek 26 czerwca a 1:00 w sobotę 27 czerwca. Prawdopodobieństwo ich wystąpienia meteorolodzy określają na 80 procent. Z uwagi na dynamiczną sytuację meteorologiczną ostrzeżenie może ulec aktualizacji.

  Pamiętajmy, że podczas burzy nie należy zbliżać się do urządzeń elektrycznych i metalowych, najlepiej pozostać z dala od oszklonych okien, sufitów lub drzwi. Zwierzęta hodowlane najlepiej pozostawić zamknięte, a wszelkie zbędne urządzenia elektryczne oraz anteny najlepiej odłączyć od prądu. Bardzo ważne jest zabezpieczenie podwórka i balkonu, by nie pozostały tam przedmioty, które porwane przez wiatr mogą stanowić zagrożenie dla innych osób (parasole, krzesła plastikowe, stoły, doniczki).

  Gdy przebywamy na otwartej przestrzeni unikajmy wysokich drzew, masztów, latarni, a także nie powinniśmy przebywać w pobliżu trakcji kolejowych, transformatorów i przewodów wysokiego napięcia.
  reklama

  Napisz co o tym myślisz!

  Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.

  Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".