• 0
0
  • Autor: Aga_Ko
  • Wyświetleń: 1170
  • Dodano: 2020-06-25 / 19:26
  • Komentarzy: 0

Sesja Rady Miasta: Arkadiusz Wiśniewski z absolutorium i wotum zaufania

 
 
Sesja Rady Miasta: Arkadiusz Wiśniewski z absolutorium i wotum zaufania

(Fot. Archiwum)

Radni Opola udzielili prezydentowi Arkadiuszowi Wiśniewskiemu absolutorium oraz zatwierdzili raport o stanie miasta w 2019 roku. Radni PiS wstrzymali się od głosu 22 pozostałych radnych było za.


Na dzisiejszej sesji Rady Miasta Opola przedstawiono raport o stanie miasta i wykonaniu budżetu za poprzedni. Radni niemal jednogłośnie udzielili prezydentowi Arkadiuszowi Wiśniewskiemu absolutorium z tytułu wykonania budżetu za 2019 rok. Przeciw głosowało jedynie dwóch radnych Prawa i Sprawiedliwości.

- Dla mnie opinia mieszkańców jest kluczowa przy opiniowaniu budżetu, a oni bardzo przychylnie i ciepło przyjmują to co dzieje się w mieście - mówił podczas sesji prezydent Arkadiusz Wiśniewski. - Opole z roku na rok staje się coraz bardziej przyjaznym i radosnym. Warto zostać na stałe w stolicy województwa i to, że przybywa mieszkańców nie jest dziełem przypadku - dodał. Prezydent podziękował też wszystkim radnym za współpracę. - Bez partnerstwa nie byłoby sukcesu Opola. To co robimy w mieście, robimy z pieniędzy mieszkańców. Dobrze, że dostrzegane i doceniane są także zielone inwestycje i te zorientowane na opolskie rodziny - zaznaczył.

Rekordowy budżet na rok 2019 wyniósł ponad 1,2 mld złotych.

Na podstawie raportu o stanie miasta radni głosowali nad udzieleniem prezydentowi wotum zaufania, tu nie było głosów przeciw.

reklama

Wydarzenia pod patronatem portalu

Napisz co o tym myślisz!

Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.

Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".