• 0
0
 
  • Autor: Dżacheć
  • Wyświetleń: 2019
  • Dodano: 2020-06-22 / 20:29
  • Komentarzy: 0

Za szybko, z promilami i przekręconym licznikiem

 
 
Za szybko, z promilami i przekręconym licznikiem

(KPP Nysa)

Policjanci z nyskiej grupy "SPEED" ukrócili niebezpieczną jazdę kierowcy volkswagena. 32-letni mieszkaniec gminy Korfantów jechał z prędkością 89 km/h, na obwiązującej "czterdziestce". Był też nietrzeźwy - w organizmie miał ponad promil alkoholu. Dodatkowo, stan licznika jego pojazdu okazał się zaniżony o ponad 15 000 przebytych kilometrów.

Policjanci z nyskiej drogówki, wchodzący w skład grupy "SPEED" , prowadzili ręczny pomiar prędkości w Rzymkowicach. Wtedy do kontroli zatrzymali volkswagena. Powodem było przekroczenie prędkości przez kierującego.

Mężczyzna w terenie zabudowanym, na obowiązującej ?czterdziestce? jechał 89 km/h. Szybko jednak okazało się, że to nie jedyne przewinienie 32-letniego kierowcy. Przeprowadzone przez policjantów badanie na stan trzeźwości, pokazało ponad promil w organizmie mężczyzny.

Funkcjonariusze sprawdzili też stan licznika pojazdu. Okazało się, że drogomierz wskazuje wartość zaniżoną o ponad 15 tys. km w stosunku do ostatniego badania technicznego. Teraz policjanci wyjaśniają, jak doszło do rozbieżności wskazań licznika i kto jest za to odpowiedzialny.

Mieszkaniec gminy Korfantów stracił już swoje uprawnienia, teraz odpowie przed sądem. Za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości grozi mu kara do 2 lat więzienia, sądowy zakaz prowadzenia pojazdów na terytorium Polski oraz wysoka grzywna.

Przypominamy!

Za przestępstwo zmiany wskazań drogomierza lub ingerencji w prawidłowość jego pomiaru zgodnie z zapisem art. 306a kodeksu karnego grozi kara pozbawienia wolności od 3 miesięcy do 5 lat. Należy pamiętać, że takiej samej karze podlega zarówno osoba, która cofa licznik pojazdu, jak i ta, która taką korektę zleca.
reklama

Wydarzenia pod patronatem portalu

Napisz co o tym myślisz!

Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.

Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".