• 0
0
  • Autor: Aga_Ko
  • Wyświetleń: 1516
  • Dodano: 2020-06-15 / 19:46
  • Komentarzy: 0

Strażacy Ochotnicy z kolejnym wsparciem. Przekazano 2,6 mln złotych na zakup sprzętu

 
 
Strażacy Ochotnicy z kolejnym wsparciem. Przekazano 2,6 mln złotych na zakup sprzętu
 <i>(Fot. Dżacheć)</i>

(Fot. Dżacheć)

Jednostki OSP w regionie otrzymają sprzęt wart 2,6 miliona złotych. Pieniądze zostaną przyznane w ramach projektu finansowanego przez Unię Europejską w celu przeciwdziałania COVID-19.


Marszałkowie województwa opolskiego podpisali w poniedziałek 15 czerwca umowę ze Związkiem Ochotniczych Straży Pożarnych na realizację projektu o wartości 2 milionów 600 tysięcy złotych. Niezbędny sprzęt trafi do 165 jednostek OSP. Jak podkreśla marszałek województwa Andrzej Buła, cały sprzęt, jaki zostanie zakupiony, będzie miał wszystkie konieczne certyfikaty.

- Procesy, które tworzymy z OSP w województwie opolskim to zawsze procesy, które kończą się sukcesem. W ostatnich latach zakupiliśmy najpierw 15 samochodów ratowniczo-gaśniczych wraz z wyposażeniem, które kosztowały 10,4 mln złotych, z czego dofinansowanie unijne wyniosło 7,3 miliony złotych, później jeszcze kolejne trzy takie samochody. Wsparto również jakość życia na obszarach wiejskich. W pierwszych tygodniach walki z epidemią zdecydowaliśmy również o zakupie środków ochrony osobistej dla 528 jednostek OSP w całym regionie. Na ten cel zostały przekazane 4 miliony złotych z unijnego budżetu. Teraz uruchamiamy kolejny projekt - mówi marszałek Andrzej Buła.

- Strażacy ochotnicy są bardzo wdzięczny za ten ekspresowy projekt. Chciałbym podkreślić że z przyjemnością podpiszemy umowę, bo to jeden z większych projektów które zostaną zrealizowane. Nie kierowaliśmy się Krajowym Systemem Ratowniczo-Gaśniczym, ale potrzebami i mapą zachorowań w województwie opolskim. Priorytetowo potraktowaliśmy powiaty kędzierzyńsko-kozielski, oleski, strzelecki i opolski - podkreśla Prezes zarządu Oddziału Wojewódzkiego OSP RP Andrzej Borowski.

Wśród sprzętu, jaki będzie kupowany w ramach projektu, są m.in. namioty pneumatyczne z wyposażeniem, kombinezony ochronne, krzesła transportowe, nosze, ubrania koszarowe i buty ochronne.

reklama

Więcej zdjęć

24opole.pl
24opole.pl

Wydarzenia pod patronatem portalu

Napisz co o tym myślisz!

Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.

Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".