• 0
0
  • Autor: Aga_Ko
  • Wyświetleń: 860
  • Dodano: 2020-06-16 / 08:48
  • Komentarzy: 0

Zmieniono zasady przyznawania nagród i stypendiów dla opolskich prymusów i talentów

 
 
Zmieniono zasady przyznawania nagród i stypendiów dla opolskich prymusów i talentów

(Fot. UMWO)

Zarząd województwa zgodnie z tradycją zamierza nadal nagradzać najlepszych uczniów i artystów. W tym roku zmieniono jednak zasady przyznawania nagród i stypendiów.


Nagroda Marszałka Województwa Opolskiego Prymus Opolszczyzny nadal będzie przyznawana najlepszym uczniom szkół w całym regionie, ale - jak podkreśla wicemarszałek Roman Kolek - będzie to nie tylko nagroda honorowa, jak było do tej pory, ale także nagroda finansowa. - Mamy na ten cel w budżecie 150 000 złotych i zamierzamy przyznać nagrody w dwóch kategoriach: w kategorii "wiedza" i w kategorii "sztuka". W każdej z kategorii zarząd może przyznać do 30 nagród. Nagroda finansowa może wynieść do 2 500 złotych - mówi.

Nabór wniosków rozpocznie się, kiedy wszyscy uczniowie otrzymają swoje świadectwa. - Ważnym kryterium są tutaj wyniki w nauce. Musimy też nieco dopasować regulamin do dzisiejszych czasów, w których nie obywają się centralne rozgrywki olimpiad przedmiotowych, a do tej pory nagradzaliśmy m.in. laureatów olimpiad centralnych - informuje Monika Jurek, dyrektor Departamentu Edukacji i Rynku Pracy UMWO. - Dlatego nabór wniosków ogłosimy pod koniec sierpnia i będziemy czekać na zgłoszenia we wrześniu, a nie, jak bywało do tej pory, na początku wakacji - dodaje.

Stworzono także konkurs dla osób zajmujących się twórczością artystyczną, upowszechnianiem kultury i opieką nad zabytkami czyli konkurs "Marszałkowskie Talenty". W tegorocznej edycji zmiana jest taka, że stypendia będą przyznawane na realizację konkretnego przedsięwzięcia. - Stypendium będzie przyznawane w trzech kategoriach: na przedsięwzięcia związane z twórczością artystyczną, na przedsięwzięcia związane z upowszechnianiem kultury oraz na przedsięwzięcia związane z opieką nad zabytkami - mówi wicemarszałek Zbigniew Kubalańca.

Tegoroczny budżet stypendialny to także 150 000 złotych. Dyrektor Departamentu Kultury, Sportu i Turystyki UMWO Agnieszka Kamińska dodaje, że stypendium w wysokości 7 600 zł będzie wypłacane w ratach miesięcznych, a będzie przyznawane się na czas realizacji przedsięwzięcia określonego we wniosku, na czas nie krótszy niż trzy kolejne miesiące.

Ogłoszenie o naborze wniosków na te stypendia powinno ukazać się jeszcze w czerwcu. Prosimy wiec o śledzenie strony samorządu województwa www.opolskie.pl .
reklama
.

Wydarzenia pod patronatem portalu

Napisz co o tym myślisz!

Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.

Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".