• Autor: BKamiński
  • Wyświetleń: 2879
  • Dodano: 2020-06-09 / 10:00
  • Komentarzy: 0

  Zdalne zebranie klubów IV ligi opolskiej przyniosło nowe decyzje.

  Zdalne zebranie klubów IV ligi opolskiej przyniosło nowe decyzje.

  (Fot. OZPN)

  Zmiany dotyczącą między innymi nowego sezonu.

  Trzeciego czerwca w wideokonferencji wzięli prawie wszyscy przedstawiciele (poza dwoma) klubów IV ligi opolskiej. W nowym sezonie 2020/2021 na najwyższym poziomie rozrywkowym w województwie rywalizację toczyć będzie 21 drużyn, a rozgrywki rozpoczną się już 25 lipca.

  Głosowano w sprawie między innymi podziału ligi na grupę spadkową i mistrzowską, jednakże większość opowiedziała się za rozegraniem sezonu w tradycyjny sposób.

  - Przychylimy się do głosu prezesów, którzy chcą grać tradycyjnym systemem (40. kolejek oraz pauza dla jednej drużyny, przyp. red.). Postulatem klubów było także to, żeby nie kroić od razu ligi do 16 zespołów, a spadki rozłożyć na dwie kolejne edycje rozrywkowe - mówi Piotr Głowacki dla oficjalnej strony OZPN-u

  Runda jesienna potrwa do 29 listopada. W porównaniu do zeszłego sezonu, liga powiększyła się o 5 drużyn. Z lig okręgowych awansowały LZS Olimpia Lewin Brzeski, LZS Chróścice, LZS Walce, KS Fortuna Głogówek, natomiast z powodu wycofania się z III ligi, przystąpią do rozgrywek szczebel niżej Ruch Zdzieszowice oraz LZS KS Starowice.
  reklama

  Wydarzenia pod patronatem portalu

  Napisz co o tym myślisz!

  Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.

  Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".