• Autor: Aga_Ko
  • Wyświetleń: 3608
  • Dodano: 2020-06-02 / 16:33
  • Komentarzy: 0

  W Komendzie Wojewódzkiej Policji zakażonych koronawirusem jest już 3 pracowników

  W Komendzie Wojewódzkiej Policji zakażonych koronawirusem jest już 3 pracowników

  (Fot. Archiwum)

  Potwierdzono kolejny przypadek zakażenia koronawirusem u pracownika Komendy Wojewódzkiej Policji w Opolu. Osoba należała do grona pracowników przebywających na kwarantannie po ostatnim zakażeniu.


  Jak informuje Zespół Prasowy Komendy Wojewódzkiej Policji w Opolu - W Komendzie Wojewódzkiej Policji w Opolu na koronawirusa zachorowały w sumie 3 osoby, to 2 pracowników cywilnych i 1 policjantka, u których wynik COVID-19 został potwierdzony pozytywnym testem laboratoryjnym. W związku z ta liczbą chorych 18 osób zostało objętych kwarantanną. W najbliższych dniach będą znane wszystkie wyniki badań - poinformował podkomisarz Karol Brandys z Komendy Wojewódzkiej Policji w Opolu.

  Przypomnijmy, że informacja o pierwszym zakażeniu pracownika KWP w Opolu wpłynęła z Sanepidu 26 maja. Wtedy też grupy Ratownictwa Chemiczno-Ekologicznego "Kędzierzyn-Koźle" oraz Opole zostały wezwane na interwencję do budynku Komendy Wojewódzkiej Policji w Opolu w celu dezynfekcji pomieszczeń, ponieważ u jednej z policjantek stwierdzono zakażeniem SARS-CoV-2.

  Dzień później pozytywny wynik wyszedł u kolejnej osoby. Był to pracownik cywilny i ta osoba należała do grona 13 osób, które zostało kwarantanną objęte po pierwszym pozytywnym wyniku u policjantki.

  Zespół Prasowy Komendy Wojewódzkiej Policji w Opolu zaznacza, że zakażona osoba była także jedną z 13 osób wskazanych przez pierwszą zarażoną lecz w związku z kolejnym zakażeniem zwiększono liczbe osób objętych kwarantanną do 18 osób. To 13 cywili i 5 policjantów.
  reklama

  Wydarzenia pod patronatem portalu

  Napisz co o tym myślisz!

  Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.

  Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".