• 0
0
 
  • Autor: Aga_Ko
  • Wyświetleń: 4509
  • Dodano: 2020-05-30 / 11:02
  • Komentarzy: 0

Koronawirus: 11 nowych zakażeń na Opolszczyźnie w sobotę rano

 
 
Koronawirus: 11 nowych zakażeń na Opolszczyźnie w sobotę rano

(Fot. Archiwum)

Ministerstwo Zdrowia poinformowało, że ostatniej doby nie odnotowano przypadku zgonu z powodu COVID-19. Niestety przybyło 11 nowych zakażeń na Opolszczyźnie.


Mamy 221 nowych i potwierdzonych przypadków zakażenia koronawirusem z województw: śląskiego (178), dolnośląskiego (14), opolskiego (11), świętokrzyskiego (5), małopolskiego (4), zachodniopomorskiego (4), podlaskiego (3) i lubuskiego (2).

Liczba zakażonych koronawirusem w Polsce od początku pandemii: 23 376/1 051 (wszystkie pozytywne przypadki/w tym osoby zmarłe).

Minionej doby służby wojewody poinformowały z kolei o 12 nowych osobach, mieszkańcach województwa opolskiego, które pokonały koronawirusa. Na tę chwilę liczba ozdrowieńców na Opolszczyźnie wynosi 337 osób.

- Nowi ozdrowieńcy to mężczyzna w wieku senioralnym z powiatu namysłowskiego, który był leczony w szpitalu jednoimiennym w Kędzierzynie-Koźlu oraz kobieta w średnim wieku z powiatu głubczyckiego, przebywająca w izolacji domowej. Tym samym w ciągu doby potwierdzono w sumie 12 ozdrowień - poinformowała w piątek wieczorem Martyna Kolemba-Gaschka, rzecznik prasowy wojewody opolskiego.

Liczba osób hospitalizowanych z podejrzeniem / stwierdzeniem zakażenia nowym koronawirusem wynosi 59 osób, łącznie od początku epidemii - 581 osób.

Liczba osób chorych/potwierdzonych zakażeń koronawirusem ogółem od początku epidemii wynosi 631 osób. Liczba osób AKTUALNIE ZAKAŻONYCH - CHORYCH - 247 osób (od ogólnej liczby zakażonych odejmujemy osoby zmarłe i ozdrowieńców).

Liczba osób w województwie opolskim poddanych kwarantannie (zgodnie z decyzją PPIS oraz obowiązkiem kwarantanny "granicznej") łącznie od początku epidemii wynosi 25671 osób.

Liczba osób w województwie opolskim poddanych kwarantannie wyłącznie decyzją PPIS od początku epidemii - 6559 osób. Liczba osób w województwie opolskim pod czynnym nadzorem organów Państwowej Inspekcji Sanitarnej obecnie wynosi 146 osób, łącznie od początku epidemii - 2630 osób.reklama

Wydarzenia pod patronatem portalu

Napisz co o tym myślisz!

Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.

Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".