• 0
0
  • Autor: Aga_Ko
  • Wyświetleń: 7566
  • Dodano: 2020-05-29 / 10:24
  • Komentarzy: 1

Koronawirus: Rośnie liczba zakażeń na Opolszczyźnie

 
 
Koronawirus: Rośnie liczba zakażeń na Opolszczyźnie

(Fot. Archiwum)

Ministerstwo Zdrowia poinformowało w piątek rano o 141 nowych przypadkach zakażenia koronawirusem w Polsce. O kolejne 9 przypadków zakażenia zwiększyła się liczba chorujących na COVID-19 na Opolszczyźnie.


- Mamy 141 nowych i potwierdzonych przypadków zakażenia koronawirusem z województw: śląskiego (98), dolnośląskiego (13), opolskiego (9), świętokrzyskiego (6), wielkopolskiego (5), zachodniopomorskiego (4), pomorskiego (3), podkarpackiego (2), lubuskiego (1) - informuje Ministerstwo Zdrowia na Twitterze.

Resort zdrowia przekazał też informację o śmierci 5 osób zakażonych koronawirusem. To kobiety w wieku od 51 do 87 lat, wszystkie obciążone chorobami współistniejącymi.

W województwie opolskim liczba chorujących na COVID-19 zwiększyła się o 9 nowych przypadków. - Zakażonych jest dwóch mężczyzn w sile wieku oraz kobieta w wieku senioralnym z powiatu kluczborskiego. Cała trójka w dobrym stanie, przebywają w kwarantannie domowej. Transmisja lokalna. W powiecie oleskim zachorowały dwie kobiety w średnim wieku, które zakaziły się lokalnie. Ich stan jest dobry, przebywają w kwarantannie domowej.
W powiecie nyskim pozytywny test na koronawirusa wyszedł u dwóch kobiet. To kobieta w sile wieku oraz kobieta w średnim wieku. Na tę chwilę brak informacji o ich stanie zdrowia oraz miejscu pobytu. W powiecie głubczyckim zakażony jest mężczyzna w wieku senioralnym. Przebywa w domu, jego stan jest dobry. Transmisja lokalna. Do zakażenia doszło również w powiecie prudnickim. To kobieta w średnim wieku, niewymagająca hospitalizacji. Obecnie w kwarantannie domowej, zakaziła się lokalnie - poinformowała Martyna Kolemba-Gaschka, rzecznik prasowy wojewody opolskiego.

Od początku trwania epidemii w województwie opolskim, odnotowano 631 przypadków zakażenia koronawirusem.
Według danych przekazanych przez Ministerstwo Zdrowia już 10 692 osoby pokonały chorobę wywołaną przez koronawirus SARS-Cov-2.

reklama
.

Wydarzenia pod patronatem portalu

Napisz co o tym myślisz!

Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.

Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".

2020-05-30 00:00:13 [5.173.48.*] id:1597811  
tippmann: Napisał postów [5644], status [VIP] Reputacja
a tak normalnie to reszta zdrowa😂😂😂nudny i oklepany temat

Nick:
Treść: