• 0
0
  • Autor: Aga_Ko
  • Wyświetleń: 2457
  • Dodano: 2020-05-28 / 18:18
  • Komentarzy: 0

Pozytywny test na COVID-19 u trójki mieszkańców powiatu strzeleckiego. Wśród chorych jest dziecko

 
 
Pozytywny test na COVID-19 u trójki mieszkańców powiatu strzeleckiego. Wśród chorych jest dziecko

(Fot. Archiwum)

Ministerstwo Zdrowia poinformowało o kolejnych zakażeniach koronawirusem w kraju. Wśród 225 nowych przypadków potwierdzono 3 przypadki w województwie opolskim.


Mamy 225 nowe i potwierdzone przypadki zakażenia koronawirusem z województw: śląskiego (69), mazowieckiego (65), łódzkiego (46), wielkopolskiego (12), dolnośląskiego (11), świętokrzyskiego (6), małopolskiego (5), opolskiego (3), podlaskiego (3), podkarpackiego (2), pomorskiego (2) i lubuskiego (1).

Ministerstwo Zdrowia poinformowało o śmierci 8 osób. To chorzy w wieku między 58, a 93 rokiem życia, większość z nich była obciążona szeregiem innych schorzeń.

Liczba zakażonych koronawirusem w Polsce od początku pandemii wzrosła do 22 825 osób, w tym 1 038 uznane są jako zmarłe z powodu COVID-19.

O 3 przypadki zwiększyła się liczba chorujących na COVID-19 w regionie opolskim. Wśród nowych przypadków jest 3 mieszkańców powiatu strzeleckiego. To Mężczyzna w średnim wieku, oraz seniorka i kilkuletnia dziewczynka. Cała trójka jest w stanie dobrym, przebywa na kwarantannie domowej, a zakazili się poprzez transmisję lokalną.

Przybyło także 6 ozdrowieńców. To mieszkańcy Opola, powiatu kędzierzyńsko-kozielskiego oraz krapkowickiego w średnim oraz w sile wieku.

Na tę chwilę 60 osób w województwie opolskim przebywa w szpitalu z podejrzeniem lub stwierdzonym zakażeniem koronawirusem, łącznie od początku epidemii hospitalizowano pod tym kątem 577 osób.

Do tej pory zakażenie od początku trwania pandemii potwierdzono u 622 osób, natomiast liczba osób aktualnie chorujących wynosi 250 - to różnica ogólnej liczby chorych, zmarłych i ozdrowieńców.

Od początku trwania pandemii kwarantannę przeszło 25 287 osób - to osoby zarówno z podejrzeniem koronawirusa, jak i mieszkańcy poddani kwarantannie po przekroczeniu granicy RP. Liczba osób w województwie opolskim poddanych kwarantannie wyłącznie decyzją PPIS od początku epidemii - 6343 osoby.

Liczba osób w województwie opolskim pod czynnym nadzorem organów Państwowej Inspekcji Sanitarnej obecnie wynosi 144 osoby. Łącznie od początku epidemii - 2628 osób.

Liczba ozdrowieńców ogółem spośród liczby zakażonych wynosi 325 osób, 47 osób zmarło.reklama

Wydarzenia pod patronatem portalu

Napisz co o tym myślisz!

Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.

Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".