• 0
0
  • Autor: Aga_Ko
  • Wyświetleń: 1454
  • Dodano: 2020-05-28 / 14:21
  • Komentarzy: 0

Szpital w Kluczborku wstrzymuje przyjęcia i wypisy. 5 zakażeń wśród pracowników ZOL-u w Wołczynie

 
 
Szpital w Kluczborku wstrzymuje przyjęcia i wypisy. 5 zakażeń wśród pracowników ZOL-u w Wołczynie

(Fot. Dżacheć)

Szpital powiatowy w Kluczborku został czasowo zamknięty po tym, jak u pracowników Zakładu Opiekuńczo-Leczniczego w Wołczynie testy na koronawirusa wyszły pozytywnie. Do czasu przebadania pacjentów nie będzie przyjęć ani wypisów.


Testy przesiewowe wykazały, że koronawirusem zakażonych jest 5 pracowników Zakładu Opiekuńczo-Leczniczego w Wołczynie.

- Informujemy o kolejnych przypadkach zakażenia koronawirusem. W wyniku przeprowadzenia badań przesiewowych w Domach Pomocy Społecznej w Kluczborku, Gierałcicach i Zakładzie Opiekuńczo-Leczniczym w Wołczynie okazało się, że pięciu pracowników ZOL w Wołczynie ma wynik pozytywny. W związku z tym informujemy, że szpital w Kluczborku, któremu podlega ZOL w Wołczynie, podjął decyzję o wstrzymaniu przyjęć i wypisów pacjentów, celem przebadania personelu i pacjentów szpitala - poinformował w dniu wczorajszym starosta powiatu kluczborskiego, Mirosław Birecki na Facebooku.

Prezes Powiatowego Centrum Zdrowia w Kluczborku informację podobną zamieścił na Facebooku. Poinformował w niej mieszkańców Kluczborka, że z powodu zagrożenia epidemiologicznego do odwołania wstrzymuje tak samo przyjęcia, jak i wypisy w szpitalu powiatowym.

W ostatnim czasie przybyło zakażeń w powiecie kluczborskim. Tylko dziś wśród zakażonych wykazano 4 seniorów. Na tę chwilę nie wiadomo, czy nowe zakażenia mają związek z chorymi pracownikami ZOL-u w Wołczynie. Starosta Kluczborski apeluje do mieszkańców powiatu o zachowanie szczególnej ostrożności. - Tym bardziej, pomimo zniesienia obowiązku noszenia maseczek od 30 maja, apelujemy o zachowanie ostrożności i reżimów sanitarnych - dodaje na Facebooku Mirosław Birecki.

Do sprawy będziemy wracać.
reklama
.

Wydarzenia pod patronatem portalu

Napisz co o tym myślisz!

Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.

Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".