• 0
0
 
  • Autor: Aga_Ko
  • Wyświetleń: 2740
  • Dodano: 2020-05-26 / 09:20
  • Komentarzy: 1

Pracowity poniedziałek dla opolskich służb ratunkowych

 
 
Pracowity poniedziałek dla opolskich służb ratunkowych
 <i>(Fot. Zbyszek)</i>

(Fot. Zbyszek)

W poniedziałek 25 maja niesprzyjająca pogoda była przyczyną wielu zdarzeń drogowych na Opolszczyźnie. Służby ratunkowe ponad 40 razy wyjeżdżały do zdarzeń drogowych.- W poniedziałek 25 maja, na terenie województwa opolskiego straż pożarna interweniowała 45 razy. Odnotowaliśmy 3 pożary, 41 miejscowych zagrożeń oraz 1 alarm fałszywy . W wyniku zdarzeń poszkodowane zostały 2 osoby. We wszystkich działaniach ratowniczych brało udział 73 zastępy, w sile 235 strażaków.

O 10:34 w miejscowości Biała, doszło do zdarzenia drogowego, w którym brał udział jeden samochód osobowy. Po przybyciu strażaków na miejsce zdarzenia zastano pojazd w rowie, natomiast kierująca opuściła pojazd o własnych siłach. Działania zastępów polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, odłączeniu akumulatora w pojeździe oraz udzieleniu, przez strażaków, kwalifikowanej pierwszej pomocy kierującej pojazdem, a następnie przekazanie jej przybyłemu na miejsce Zespołowi Ratownictwa Medycznego. Do zdarzenia zadysponowano trzy zastępy z JRG Prudnik oraz dwa zastępy z OSP Biała.

Około godziny 11:30 w Czaplach Wolnych na DK42 doszło do kolizji trzech samochodów osobowych renault, skoda oraz audi spowodowanej nieuwagą wyprzedzanego kierowcy. Sprawca kolizji został ukarany mandatem w wysokości 500 zł i 6 punktami karnymi.

Około 16:00 kierująca Oplem straciła panowanie nad pojazdem, który wypadł z drogi i uderzył w latarnie. Kolizja miała miejsce w pobliżu ronda Jerzego Szczakiela w Opolu.

O 16:05 w Opolu, na ulicy Aleja Przyjaźni, doszło do zdarzenia drogowego w którym brały udział dwa pojazdy - samochód osobowy oraz dostawczy, którymi podróżowało łącznie pięć osób. Cztery osoby opuściły pojazdy przed przybyciem służb. Działania strażaków polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, odłączeniu akumulatorów w pojazdach, wydobyciu uwięzionej osoby z samochodu osobowego przy użyciu narzędzi hydraulicznych, udzieleniu jej kwalifikowanej pierwszej pomocy, a następnie przekazaniu przybyłemu na miejsce Zespołowi Ratownictwa Medycznego, który zabrał poszkodowaną do szpitala celem dalszych badań. Na czas działań ruch drogowy odbywał się wahadłowo.

reklama

Więcej zdjęć

24opole.pl
24opole.pl
24opole.pl
24opole.pl
24opole.pl

Wydarzenia pod patronatem portalu

Napisz co o tym myślisz!

Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.

Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".

2020-05-26 11:37:53 [83.238.143.*] id:1597687  
iks: Napisał postów [357], status [pismak] Reputacja
Siedzenie w domach przyćmiło racjonalne myślenie i kilka zmysłów? Trochę popadało i zaczęła się zabawa na drogach.

Nick:
Treść: