• Autor: Dżacheć
    • Wyświetleń: 3783
    • Dodano: 2020-05-25 / 16:17
    • Komentarzy: 0

    Na rowerze po alkoholu

    Na rowerze po alkoholu

    (Fot. Archiwum)

    Wyższe temperatury i dobre warunki pogodowe zachęcają do jazdy rowerem. Nie każdy jednak pamięta o tym, że wsiadając na jednoślad pod wpływem alkoholu, narusza obowiązujące przepisy. W ubiegłym tygodniu policjanci krapkowickiej drogówki zatrzymali dwóch nietrzeźwych rowerzystów. Funkcjonariusze przypominają co grozi pijanym cyklistom.

    Wraz z nadejściem wiosny, wielu z nas chętnie korzysta z alternatywnego dla samochodu środka transportu i zamienia cztery koła na dwa. W związku z tym na drogach pojawiło się więcej rowerzystów. Niestety nie każdy z nich pamięta o tym, że wsiadając na rower należy być trzeźwym. W ubiegły czwartek, w Gogolinie, policjanci zatrzymali 40-latka, który poruszając się swoim rowerem w wydychanym powietrzu miał aż 3,5 promila! Kolejnym niechlubnym rekordzistą okazał się rowerzysta zatrzymany do kontroli w Krapkowicach, który kierując swoim jednośladem miał prawie 2 promile.

    Zobacz takze Opolskie Orły odebrały wyróżnienia za osiągnięcia w nauce, sporcie i kulturze

    Policjanci przypominają!

    W myśl obowiązujących przepisów rowerzysta, który znajdował się stanie po spożyciu alkoholu (od 0,2 do 0,5 promila alkoholu we krwi) zostanie ukarany mandatem w wysokości od 300 do 500 złotych, natomiast ci, którzy jechali rowerem w stanie nietrzeźwości (powyżej 0,5 promila alkoholu we krwi) zostaną ukarani mandatem w wysokości 500 złotych.

    Zobacz takze Pies pozostawiony na rozgrzanym balkonie. Policjanci ratowali jego życie

    Na tym jednak nie koniec. Po nowelizacji przepisów, zaostrzone zostały kary dla tych rowerzystów, którzy znajdując się pod wpływem alkoholu, spowodują zagrożenie w ruchu drogowym. Policjant, który zatrzymał takiego rowerzystę po spożyciu alkoholu i stwierdził, że stwarzał on zagrożenie w ruchu, ma prawo skierować sprawę do sądu.

    Pamiętajmy! Nietrzeźwi kierowcy i rowerzyści stwarzają zagrożenie nie tylko dla siebie, ale również dla innych użytkowników dróg. W konfrontacji z poruszającymi się prawidłowo uczestnikami ruchu drogowego, mogą być przyczyną tragicznych w skutkach wypadków drogowych.
    reklama

    Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.

    Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".