• Autor: Aga_Ko
  • Wyświetleń: 4142
  • Dodano: 2020-05-25 / 15:54
  • Komentarzy: 1

  Przed przyjęciem planowym pacjenci przejdą 7-dniową izolację

  Przed przyjęciem planowym pacjenci przejdą 7-dniową izolację

  (Fot. USK Opole)

  Przed przyjęciem do szpitala pacjenci zostaną poddani 7-dniowej izolacji, a następnie przejdą test w kierunku obecności SARS-COV-2. To nowe procedury, które wprowadził Uniwersytecki Szpital Kliniczny w Opolu.


  Uniwersytecki Szpital Kliniczny wprowadza specjalne zasady izolacji dla pacjentów, którzy mają być hospitalizowani. Izolacja domowa ma trwać 7 dni i po tym czasie - przed przyjęciem do szpitala - pacjent będzie kwalifikowany do badania przesiewowego w kierunku SARS COV-2. Pacjent na wynik oczekuje w domu, a po jego uzyskaniu zostanie poinformowany telefonicznie o możliwości przyjęcia do szpitala.

  Izolacja przed planowaną hospitalizacją trwa 7 dni i ma na celu zapewnienie bezpieczeństwa epidemiologicznego przed planowym pobytem w szpitalu. Izolacja oznacza ograniczenie przemieszczania się osób, które są zdrowe, nie mają żadnych objawów infekcji, a mogłyby być narażone na kontakt z wirusem wywołującym covid-19.

  Podstawowe zasady izolacji o których mowa to między innymi pozostanie w domu przez zalecany okres czasu. Można w tym czasie wychodzić na balkon lub do ogrodu, jednak należy zachować dystans od innych osób. Nie powinno się w tym okresie przyjmować żadnych gości, a w domu powinny przebywać tylko osoby wspólnie zamieszkujące.

  W miarę możliwości należy odseparować się od pozostałych domowników i często wietrzyć pomieszczenia. Podczas izolacji należy obserwować się pod kątem objawów covid-19, takich jak gorączka, kaszel, duszność, zaburzenia węchu lub smaku. W momencie przemieszczania się do szpitala należy unikać masowego transportu publicznego.

  W dniu przyjęcia nastąpi weryfikacja okresu izolacji i zostanie pobrany od pacjenta wymaz do badań.

  reklama

  Wydarzenia pod patronatem portalu

  Napisz co o tym myślisz!

  Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.

  Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".

  2020-05-26 08:27:35 [89.64.32.*] id:1597677  
  Uoldd: Napisał postów [913], status [stały bywalec] Reputacja
  Tylko ten szpital mam nadzieje

  Nick:
  Treść: