• 0
0
  • Autor: BKamiński
  • Wyświetleń: 1222
  • Dodano: 2020-05-25 / 11:41
  • Komentarzy: 0

Znamy rozstrzygnięcia w 1 lidze futsalu!

 
 
Znamy rozstrzygnięcia w 1 lidze futsalu!

(Fot. Dżacheć)

Z awansu do ekstraklasy mogą się cieszyć dwie drużyny z województwa opolskiego

W zeszłym tygodniu informowaliśmy o kontrowersjach w związku z zakończeniem sezonu we wszystkich rozgrywkach futsalowych oraz awansami do wyższych lig, co dotyczyło dwóch ekip z opolskiego: Berlandu Komprachcice oraz Gredaru Brzeg. Jednakże, 14 maja 2020 roku, zebrana Komisja ds. Nagłych PZPN, w końcu podjęła ostateczne decyzje, którą są pozytywną informacją dla tychże klubów. W oświadczeniu, na oficjalnej stronie możemy przeczytać że w rozgrywkach w sezonie 2020/2021 w Ekstraklasie Futsalu weźmie udział 18 zespołów, w tym:

- 14 klubów Ekstraklasy Futsalu w sezonie 2019/2020;
- 2 kluby, które zajęły pierwsze miejsca w tabelach końcowych poszczególnych grup 1. Ligi Futsalu w sezonie 2019/2020, tj. KS Futsal Team Brzeg i LSSS Lębork;
- 2 kluby, które zajęły drugie miejsca w tabelach końcowych poszczególnych grup 1. Ligi Futsalu w sezonie 2019/2020, tj. KS Berland Komprachcice i AZS UW Wilanów.

Co zadecydowało o awansie Gredaru i Komprachic, na rzecz trzeciego aspirującego do awansu z grupy południowej 1 ligi futsalu, BSF Bochnia? Odpowiedź znajduje się w art. 9a Regulaminu Rozgrywek o Mistrzostwo I Ligi Futsalu, który mówi, że w przypadku uzyskania równej liczby punktów przez więcej niż 2 zespoły, decyduje liczba zdobytych punktów w spotkaniach między tymi drużynami, gdzie Brzeg uzyskał siedem punktów, Komprachcice trzy, a Bochnia tylko jeden.
reklama

Wydarzenia pod patronatem portalu

Napisz co o tym myślisz!

Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.

Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".