• 0
0
 
  • Autor: Aga_Ko
  • Wyświetleń: 3533
  • Dodano: 2020-05-22 / 18:35
  • Komentarzy: 0

Koronawirus: 476 przypadków zakażenia w piątek. W regionie zmarła jedna osoba

 
 
Koronawirus: 476 przypadków zakażenia w piątek. W regionie zmarła jedna osoba

(Fot. Archiwum)

Resort zdrowia w wieczornym raporcie w piątek informuje o kolejnych zakażeniach koronawirusem w Polsce. Wśród zakażonych nie ma mieszkańców województwa opolskiego. Jest natomiast jedna ofiara COVID-19 w regionie.


236 nowych przypadków zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2 potwierdziło Ministerstwo Zdrowia w piątek przed południem. Po południu w raporcie znalazło się kolejnych 240 przypadków. W sumie na COVID-19 zmarło dziś w Polsce 10 osób.

Stanowczą większość w publikowanych raportach stanowią osoby z województwa śląskiego. Liczba zakażonych tam mieszkańców przekroczyła dziś 6,5 tysiąca.

Mamy 240 nowych i potwierdzonych przypadków zakażenia koronawirusem z województw: śląskiego (117), dolnośląskiego (52), łódzkiego (37), mazowieckiego (29), podlaskiego (2), małopolskiego (1), kujawsko-pomorskiego (1) i podkarpackiego (1).

- Z przykrością informuję o śmierci 83- letniej kobiety zakażonej wirusem SARS-CoV-2. Mieszkanka powiatu opolskiego zmarła w Szpitalu MSWiA w Głuchołazach, była obciążona chorobami współistniejącymi. Z powodu choroby COVID-19 odnotowaliśmy 44 przypadki śmiertelne wśród osób z województwa opolskiego - poinformowała Wojewódzka Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Opolu.

Liczba zakażonych koronawirusem w Polsce od początku pandemii: 20 619/982 (wszystkie pozytywne przypadki/w tym osoby zmarłe).
reklama

Napisz co o tym myślisz!

Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.

Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".