• Autor: Aga_Ko
  • Wyświetleń: 2863
  • Dodano: 2020-05-23 / 13:37
  • Komentarzy: 0

  Pies Hunter wywęszył narkotyki warte około 70 tysięcy złotych

  Pies Hunter wywęszył narkotyki warte około 70 tysięcy złotych
   <i>(Fot. KAS Opole)</i>

  (Fot. KAS Opole)

  Funkcjonariusze opolskiej KAS w okresie stanu epidemii zwalczają różne formy przestępczości, w tym również przestępczość narkotykową. Podczas interwencji pies służbowy Hunter wykrył narkotyki u mieszkańca powiatu kluczborskiego.


  Czworonożny funkcjonariusz Hunter wspiera opolską Krajową Administrację Skarbową (KAS) i Policję.
  Tym razem wywęszył 100 sadzonek konopi, marihuanę, amfetaminę i ecstasy.

  Za nieuprawnione posiadanie środków odurzających lub substancji psychotropowych grozi kara pozbawienia wolności do 3 lat.

  - 13 maja 2020 r. KAS i Policja przeszukała dom 30-letniego mężczyzny na terenie powiatu kluczborskiego. Pies służbowy Hunter wskazał narkotyki ukryte m.in. w sejfie, pomiędzy starym sprzętem RTV i złomem samochodowym. Właściciel posesji został zatrzymany. Postępowanie w sprawie prowadzi Policja, a sąd zadecyduje o dalszych losach sprawcy - informuje opolska Krajowa Administracja Skarbowa.

  Krajowa Administracja Skarbowa prowadzi działania ukierunkowane na wykrywanie i zwalczanie różnych form przestępczości, m.in. przestępczości narkotykowej. W ostatnich dniach kwietnia na terenie powiatu głubczyckiego funkcjonariusze opolskiej KAS wraz z opolską Policją, wykryli 60 tabletek MDMA oraz 10 gram amfetaminy. W tamtym przypadku też z pomocą przyszedł Hunter, który jest psem opolskiej Krajowej Administracji Skarbowej.
  reklama

  Wydarzenia pod patronatem portalu

  Napisz co o tym myślisz!

  Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.

  Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".